3. prosince 2011 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Unikátní 3D fotografie Monroe jdou do dražby

Unikátní 3D fotografie Marilyn Monroe jdou do dražby | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Unikátní 3D fotografie Marilyn Monroe jdou do dražby | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Dosud nezveřejněné fotografie americké herečky Marilyn Monroeové půjdou tento měsíc do dražby v Los Angeles.

Snímky, na kterých filmová hvězda pózuje v ostře růžových koktejlových šatech, v roce 1952 v San Diegu pořídil amatérský fotograf Lani Carlson. Odborníci cenu 3D fotografií odhadují na až 90.000 dolarů (1,7 milionu korun), informoval britský server The Daily Telegraph.

ČTĚTE TAKÉ:


Carlson snímky pořídil v Kalifornii na party u příležitosti tehdy nového šlágru Marilyn. Na večírek celebrit, jenž ozvučoval, si tehdy přinesl i svůj nový fotografický přístroj, takzvaný stereofotoaparát, který umožňuje snímání obrázku ze dvou úhlů. Výsledný snímek se tak jeví jako plastický.

Unikátní 3D fotografie Marilyn Monroe jdou do dražby


Fotografie zachycují tehdy 25letou začínající herečku Monroeovou před obří novou partiturou písně Marilyn, u vrtulníku či po boku jednoho protagonistů písně, amerického trumpetisty Raye Anthonyho.

"Při pohledu správným prohlížečem můžete vidět Marilyn v nádherném třetím rozměru," řekla podle serveru dailymail.co.uk Catherine Williamsonová z losangeleské aukční síně Bonhams', kde se dražba deseti fotek a autorských práv k nim 14. prosince uskuteční.

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.