Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uruguayskému stopaři nikdo nezastavil. Nakonec ho svezl prezident

Magazín

  7:10
MONTEVIDEO - Stál se zvednutým palcem u krajnice malé silnice na jihu Uruguaye a na jazyku měl peprná slova na adresu projíždějících řidičů, když mu zastavil nečekaný zachránce. Stopujícího Uruguayce vzal do svého auta prezident José Mujica.

(Ilustrační foto.) foto: Shutterstock

Muž pověstný neokázalým přístupem k prezidentské funkci dovezl mladíka až k venkovské prezidentské rezidenci. Příhodu zaměstnance chemičky na jihozápadě Uruguaye Gerhalda Acosty otiskl deník El Observador.

Acosta minulý týden jako obvykle přijel do práce s kolegou, jenže u vstupu na něj čekalo nemilé překvapení, když se kvůli nesrovnalosti v dokumentech nedostal dovnitř. Protože se neměl jak dopravit domů, začal stopovat.

‚Tuhle ženskou znám‘

V úmorném vedru stál u silnice a bezmocně sledoval, jak kolem něj postupně projelo dobrých třicet aut. Když se vydal k domovu pěšky a jen ze zoufalství mávnul na dvojici vozů, které jely za sebou, nečekaně zastavily.

Řidič zadního vozu se Acosty zeptal, kam jede, načež ho nasměroval do předního auta, které mělo vládní značku. „Když jsem nastoupil, řekl jsem si, že tuhle ženskou znám. Byla to Lucía (senátorka a manželka prezidenta) s fenou Manuelou a Pepe (prezident Mujica) seděl vepředu,“ popsal překvapivé složení posádky vozu Acosta, který fotografii prezidenta a jeho manželky publikoval na svém facebookovém profilu.

PSALI JSME:

Levicový lídr země, kterému začátkem března končí mandát, proslul svým lidovým vystupováním i životem na osamělé farmě. Běžně jezdí starším volkswagenem typu „brouk“, nyní však u venkovské cesty zastavil oficiální prezidentský SUV.

Když svému pasažérovi prezidentský pár řekl, že jej nemohou dovézt až do jeho městečka Juan Lacaze, ale jen k venkovskému prezidentskému sídlu Anchorena, nebyl prý nijak rozmrzelý. „Cesta byla krátká, ale byli moc milí. Jediní, kteří mi zastavili, jsou to pašáci,“ pochválil prezidentský pár Acosta.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat