Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Uruguayskému stopaři nikdo nezastavil. Nakonec ho svezl prezident

(Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (Ilustrační foto.) | foto: Shutterstock

MONTEVIDEO Stál se zvednutým palcem u krajnice malé silnice na jihu Uruguaye a na jazyku měl peprná slova na adresu projíždějících řidičů, když mu zastavil nečekaný zachránce. Stopujícího Uruguayce vzal do svého auta prezident José Mujica.

Muž pověstný neokázalým přístupem k prezidentské funkci dovezl mladíka až k venkovské prezidentské rezidenci. Příhodu zaměstnance chemičky na jihozápadě Uruguaye Gerhalda Acosty otiskl deník El Observador.

Acosta minulý týden jako obvykle přijel do práce s kolegou, jenže u vstupu na něj čekalo nemilé překvapení, když se kvůli nesrovnalosti v dokumentech nedostal dovnitř. Protože se neměl jak dopravit domů, začal stopovat.

‚Tuhle ženskou znám‘

V úmorném vedru stál u silnice a bezmocně sledoval, jak kolem něj postupně projelo dobrých třicet aut. Když se vydal k domovu pěšky a jen ze zoufalství mávnul na dvojici vozů, které jely za sebou, nečekaně zastavily.

Řidič zadního vozu se Acosty zeptal, kam jede, načež ho nasměroval do předního auta, které mělo vládní značku. „Když jsem nastoupil, řekl jsem si, že tuhle ženskou znám. Byla to Lucía (senátorka a manželka prezidenta) s fenou Manuelou a Pepe (prezident Mujica) seděl vepředu,“ popsal překvapivé složení posádky vozu Acosta, který fotografii prezidenta a jeho manželky publikoval na svém facebookovém profilu.

PSALI JSME:

Levicový lídr země, kterému začátkem března končí mandát, proslul svým lidovým vystupováním i životem na osamělé farmě. Běžně jezdí starším volkswagenem typu „brouk“, nyní však u venkovské cesty zastavil oficiální prezidentský SUV.

Když svému pasažérovi prezidentský pár řekl, že jej nemohou dovézt až do jeho městečka Juan Lacaze, ale jen k venkovskému prezidentskému sídlu Anchorena, nebyl prý nijak rozmrzelý. „Cesta byla krátká, ale byli moc milí. Jediní, kteří mi zastavili, jsou to pašáci,“ pochválil prezidentský pár Acosta.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...