Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Utajené klenoty magazínu Life

Magazín

  9:21
WASHINGTON/PRAHA - Mnohé fotografie z archivu legendárního magazínu Life nebyly nikdy publikovány. A že je o co stát, se od nynějška může přesvědčit každý, kdo má přístup k internetu. Jedinečné snímky slavných osobností i historických událostí totiž nabízí elektronický vyhledávač Google.

Legendární fotografie magazínu Life jsou nyní volně přístupné na internetu. foto: www.liberatorcrew.com

Deset milionů černobílých i barevných fotografií z archivu magazínu Life – jednoho z nejstarších amerických časopisů – je od nynějška možné spatřit pomocí internetového vyhledávače Google. Oznámila to společnost Time, která je vlastníkem dnes již nevycházejícího časopisu. Pablo Picasso.

Většinu unikátních snímků veřejnost nikdy nespatřila, avšak mnohé z těch, které publikovány byly, se záhy staly symboly své doby. Fotografie zachycují společenskou atmosféru a důležité události počínaje již osmdesátými lety devatenáctého století, píše agentura AFP.

„Díky převedení fotografií z archivu Life on-line budou lidé po celém světě moci nahlédnout hlouběji do významných historických událostí, ale také se potěšit portréty slavných osobností,“ uvedl Andy Blau, prezident společnosti Life.

„Elektronické zveřejnění milionů fotografií je velkým naplněním smyslu vyhledávače Google, kterým je organizovat informace z celého světa a činit je univerzálně přístupnými a užitečnými,“ dodává manažer internetového gigantu R. J. Pittman k projektu, který je označován za největší skenovací počin v historii. Marilyn Monroe

Nevídaná sbírka Life čítá například snímky zachycující události z doby nacistického Německa, války ve Vietnamu či dokonce záběry z jediného záznamu vraždy amerického prezidenta Kennedyho.

Fotografie si prohlédněte zde
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!