25. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Uvěřili, že vyhráli miliardy. Loterie se ale zmýlila

Loterie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loterie (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

KODAŇ Dánská loterijní společnost Danske Spil na nějakou chvíli poskytla 300 sázejícím iluzi, že se z nich stali mnohonásobní miliardáři. Omylem jim totiž zaslala e-mail oznamující výhru v ohromující výši.

Skutečnou částku jim sdělila až později. Někteří už ale mezitím začali spřádat představy o tom, jak s pohádkovým bohatstvím naloží, informovala dnes agentura AFP. Tři stovky lidí uvěřily, že se z nich stali boháči, když jim loterie elektronickou poštou blahopřála k vítězství, připustil dnes mluvčí loterijní společnosti Thomas Rörsig.

"Tři stovky našich sázejících, kteří vyhráli v lotu, Kenu a dalších hrách, dostali zprávu se sdělením, že vyhráli sumu v řádu miliard. Ale nevyhráli tolik... Určitě jsme je velmi zarmoutili. Teď jsme jim napsali, kolik vyhráli doopravdy," řekl Rörsig.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Sázející Flemming Dahl byl dnes odpoledne "miliardářem hodinu a půl" po otevření e-mailu, jenž mu sliboval výhru ve výši 28 miliard dánských korun (přes 93 miliard korun českých), informoval server Nordjyske.dk.

"Mé srdce poskočilo a já jsem začal pomýšlet na všechny ty věci, které si za ty peníze pořídím. Vydat se na cesty s rodinou, koupit si nový dům, nový vůz...," zasnil se sázející. "Někteří byli rozčarovaní a jiní vzteklí, což chápu, ale většina to přijala klidně," řekl o vystřízlivění sázejících Rörsig.

ČTK, Lidovky.cz