17. července 2009 12:09 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Uzenářství šokuje zákazníky, nabízí salám 'Pinďour'

Salám - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Salám - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Pinďoura nebo Pipinku si mohou koupit zákazníci řady pražských obchodů. Nejde však, jak by se z názvu dalo usuzovat, o sortiment prodejny erotických pomůcek, ale o obyčejný salám. Patřičně ovšem svým obalem přizpůsobený.

Zatímco "on" má typicky falický symbol, "ona" připomíná kosočtverec a je na obalu rovněž doplněna kresbou. Podle prodavaček z Vinohrad však oba výrobky prodej příliš nerozčeřily.

"Nevím jak vy, ale já bych svým dětem na výlet či na tábor Pinďoura nebo Pipinku rozhodně nekoupila," řekla po přečtení těchto názvů na tabuli před obchodem jedna ze zákaznic.

Pracovnice firmy Antoni z Dolního Třebonína u Českého Krumlova, odkud inovované salámy pocházejí, tvrdí, že společnost s názvem problémy neměla.

"V obalu zákazníci naleznou sedlácký polosuchý salám o hmotnosti 650 až 700 gramů," dodala. V současné době firma vyrábí přes 80 druhů masných výrobků a specialit; tyto dva jsou v jejím sortimentu zhruba dva týdny.

V současné době útočí z filmů, televizní obrazovky i z politické scény vulgárnosti v mnoha podobách. Snímek pro teenagery Prci, prci, prcičky je toho jen malým příkladem. Diskutuje se i o nutnosti označit vhodnost filmů pro děti stanovením věkových skupin - i když má mít jen formu doporučení pro rodiče.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz