Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brněnská policie představila nejbizarnější zákroky roku. Chytala užovku i koně v tunelu

Užovka (ilustrační). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Užovka (ilustrační). | foto: Naturschutzbund

BRNO Strážníci v Brně si loni museli poradit s několika kuriózními odchyty, chytali například užovku černou či stádo koní blokující Královopolský tunel. Zabývali se i tibetskou dogou, která jela sama tramvají za svojí mámou, řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci loni zavezli do útulku celkem 653 odchycených psů, což je stejné číslo jako o rok dříve. Přístřeší loni poskytli i 302 odchyceným kočkám, těch bylo o 11 více než v roce 2015.

Ke kuriózním případům podle Ghanema patří jízda osamocené tibetské dogy tramvají. V polovině října přicestovala linkou číslo 5 na Mendlovo náměstí. Ukázalo se, že do tramvaje pravděpodobně nastoupila už v Zábrdovicích. Stejnou tramvají se svým majitelem pravidelně jezdívala ke známým, kteří vlastní fenu, z jejíhož vrhu pes pocházel. Cestovatelku ale zradila nepravidelnost v jízdním řádu, tramvaj totiž nezajížděla až na Poříčí, jak bylo zvykem, ale končila už ve smyčce na Mendlově náměstí.

„Svým urostlým tělem budilo zvíře respekt u cestujících i u řidiče, jinak ovšem bylo přítulné. Přesvědčili se o tom přivolaní strážníci, kteří psa bez problémů vyvedli na ulici a spojili se s majitelem, jehož telefonní číslo si přečetli ze známky na obojku,“ popsal Ghanem.

V polovině února strážníci pomáhali odchytnout splašené stádo čtyř koní, které se pohybovalo mezi Komínem a Medlánkami. Dostalo se až do Královopolského tunelu, kde zablokovalo dopravu. Zvířatům se dařilo utíkat asi dvě hodiny.

V polovině března strážníci odchytávali v Tuřanech jeden a půl metru dlouhého hada. Podle zbarvení mohlo jít o jedovatou bojgu stromovou. „Strážník z odchytové služby proto k jeho zajištění použil speciální odchytovou tyč, kterou se mu podařilo lapit hada kousek pod hlavou,“ uvedl Ghanem. Nakonec se ukázalo, že šlo o podstatně méně nebezpečnou užovku černou.

Pestré byly i odchyty v minulých letech. Strážníky zaměstnala například mula stojící na autobusové zastávce nebo ovce, které komplikovaly provoz na dálnici. Opakovaně chytali také klokana Skippyho, který úspěšně prchal z farmy v Horních Heršpicích.

Kamara mi dal pěstí před zraky trenérů, líčí Kúdela. Bál se o Kolářův život

Ondřej Kúdela ze Slavie a Glen Kamara z Glasgow Rangers v ostré strkanici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odehrál bezchybný zápas, pomohl k vítězství a do čtvrtfinále Evropské ligy. Nic z toho se ale v souvislosti s Ondřejem...

Metál, nebo vězení? Americký pilot tlačil poškozené letadlo nad Vietnamem

McDonnell F-4C Phantom II | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad Vietnamem došlo v březnu 1967 k události, která v letectví opravdu není běžná: tlačení poškozeného stroje ve...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...