Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: V Anglii mají Ježíše v džínách

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 20
  • Poslední: 17.5.2009 22:17
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
17.5.2009 22:17

Ano, kurevsky to tehdá bolelo

však ať si to někdo zkusí!

Ale že by při tom nějak zvlášť pomohly ty všeliké bláboly, že mám trpět protože jsem Kristus trpící, tak to teda vážně ne. Kvílení svíčkových bab nad mými ranami je mi platné jak mrtvému zimník.

Mně, který jsem jakznámo z mrtvých vstal jsou teda platnější ty džíny.  

  Já s Vámi!

17.5.2009 11:12

Tak ja nevim ale ty kalhoty vypadaji spis na tenke platno

Nechci si predstavovat ten vichr co by takhle rozvlnil skutecne dziny.

17.5.2009 8:21

Ježíš v džínách

Lidi probuďte se! Kristus už dávno vstal z mrtvých! Už dávno nás oslovil všechny, ale my jej neslyšíme! Nezáleží jak je on oblečený, záleží na nás jaký máme sluch...!

16.5.2009 11:17

Mně se líbí

nejen záměr, ale i ztvárnění.

Ostatně není první; někteří možná pamatují písničku "Do kostela v džínách" (občas chodí Kristus Pán) od Boba Fliedra ;-)

16.5.2009 8:58

Ano,Ježíš už by měl z kříže konečně slézt

....a opět začít vybízet k vnitřní proměně.Pravda,není to ale vůbec problém jeho,ale náš.

16.5.2009 2:15

Jéžiš, ten je cool !

Tak to je vážně bomba ! Ten původní církevní Kristus je vážně moc vážný, moc hubený a špinavý, tváří se, jako by ho něco bolelo, jako by zrovna umíral ... No prostě na něm není nic, co by oslovovalo dnešního moderního člověka. Je aut-of-dejt prostě.

Ale tenhle Ježíš - Ejhle, člověk, jak má být ! Nesnímá hříchy světa, kdepak ! Pěkně vypadá, nedělá si s ničím kříž, skvěle se vlní do rytmu ! Tenhle maník jistě rád přijme od kohokoli spoustu pohárů sladkosti, přijme nabídku na lukrativní job, i když to třeba nebude vláda nad celým světem. R^  Takový frikulín se dokáže den i dva postit, aby dodržel další novou skvělou kůru na vyčistění těla i duše.

Takový pohodář bude i skvělý manager; dokáže jistě zavolat na správné číslo, aby hladovějícím dovezli potraviny, třeba ryby. Na špatně naplánovanou svatební hostinu promptně dodá potřebné množství vína, do svého týmu zlanaří třeba i rigidního celníka.

Tenhle asertivní týpek se jistě prosadí, strhne celé davy, ale na druhou stranu : jestli bude mít problém se soudy, nebude procházet žádnou kalvárií. Dokáže si najmout tak ďábelsky šikovného právníka, že se ze všeho dostane. Konečně, pořád má otce na dost vysokém místě, ne ? ;-)  Takovému Ježíši stačí uvázat rudý šátek, nebo ještě lépe - nasadit čepici s rudou hvězdou, a bude z něj nový idol mládeže. Nový Che Guevara. Tohoto Krista my socialisti bereme všema deseti.

>-  Skálopevná víra ve svatou věc socialismu - základ morálky každého člena Strany !  Volte ČSSD a KSČM !  >-

16.5.2009 8:55

Re: Jéžiš, ten je cool !

Ono by to,Větší Vlastenče,mohla být docela sranda,cos napsal,kdybys do toho umanutě pořád necpal ty komunisty.Až bude zpráva o pěstování kaprů v jižních čechách,na kterou se rozhodneš reagovat,vsadím boty,že tam budou komouši.Ale aspoň není tvůj svět nepřehledný,ale pěkně černobíle srovnaný.

16.5.2009 12:01

Dobrá zpráva pro nevzdělaného hendona

Tak podívejte se, pane hendone. Vy jste zřejmě hodně mladý, že ? Každopádně, již při pohledu na Váš písemný projev je možno s velkou pravděpodobností určit stupeň Vašeho vzdělání : je velmi nízký. 

A po přečtení Vašeho textíku se pravděpodobnost mění v jistotu. :-(

Takže bych Vám vřele doporučil, abyste se přestal ztrapňovat nejapnými, špatně formulovanými poznámkami, a začal se konečně učit.

Že to sám nezvládnete ? No to máte pravdu. Co tedy s Vámi, člověče nešťastná ? ;-(  V tuto chvíli Vám nemohu pomoci, ale mám pro Vás dobrou zprávu : Po našem volebním vítězství otevřeme při http://www.masarykovaakademie.cz/ základní vzdělávací kurzy pro mládež (střediska budou v celé republice), která vinou 20 let kapitalismu a demokracie :-©  přišla o výuku vědy věd, marxismu-leninismu-stalinismu. Tam bude Vaše šance.

>-  Učit se, učit se, učit se ! (V.I.Lenin)  Volte ČSSD a KSČM !  >-

15.5.2009 16:07

Žádné utrpení!

Jen laskavé a dynamické ukřižování (to je přece sranda ne?) ;-P

15.5.2009 18:06

Re: Žádné utrpení!

No, on ten Jezis neni pouze o utrpeni a ukrizovani... vedi Vasnosto? Vice vzdelavani, a mene sarkazmu, JaSe!

16.5.2009 11:18

Re: Žádné utrpení!

Já osobně bych si jako znak křesťanství vybral nikolik kříž (popravčí nástroj), ale otevřený hrob, symbol zmrtvýchvstání a vítězství nad smrtí.

16.5.2009 12:14

Re: Žádné utrpení!

No to je pěkné. Jak byste onen "znak" ztvárnil ? Biblicky, tedy jako díru ve svahu s odvaleným kamenem, "jímž ani tři muži nehnou" ?

Úžasně by se taková plastika vyjímala v každém chrámu, a ještě lépe v miniaturním provedení na krku křesťanů.

Už se těším na zmínky v krásné litaratuře. Místo "...a udělal před sebou znak kříže..." bude "...a udělal před sebou znak díry a balvanu...".

Atd.

Ach jo.

16.5.2009 20:30

Re: Žádné utrpení!

Uplně jednoduše - jako dva částečně se prolínající kruhy, jeden plný, druhý prázdný.

Třeba připomenout, že nikde v bibli není návod ani doporučení symbolizovat křesťanství zrovna římským popravčím nástrojem.

Ostatně vždyť se jako druhý symbol do dnešních dnů udržela ryba, tak proč ne odvalený kámen?

16.5.2009 23:50

Re: Žádné utrpení!

Pán je jehovista ?

Nebo člen mně dosud neznámé Křesťanské církve čiré radosti ?

16.5.2009 23:58

Re: Žádné utrpení!

Evangelikální křesťan. Vím, že těžištěm křesťanství je Ježíšovo ukřižování, smrt a zmrtvýchvstání a že to utrpení mělo zásadní význam, ale nevidím důvod, proč by mělo být akcentováno na úkor zmrtvýchvstání.

Křesťanství je dnes v docela podobné situaci jako židovství před 2000 lety a obávám se, že kdyby Ježíš přišel dnes, že by svým chováním možná provokoval víc křesťany, než nevěřící. Toť můj názor.

17.5.2009 14:00

Re: Žádné utrpení!

Jistěže. Povzdech O tempora o mores platí v každé době, od okamžiku, kdy pračlověk Janeček zjistil, že mladí rozdělávají oheň jinak než on, a zpívají přitom jinou písničku.

Nevím, v co věří evangelikální křesťani. Ale běžný křesťan věří (a doufá) v návrat Krista, při jisté významné příležitosti.  ;-)

Mimochodem, musím se Vám omluvit, vážený, za pošklebky vůči symbolu "prázdného hrobu". Vzpomenul jsem si příliš pozdě, že symbol průniku dvou množin (čli ony "dva částečně se prolínající kruhy, jeden plný, druhý prázdný") nevypadá tak špatně : http://en.wikipedia.org/wiki/File:Cirrus_logo.svg .

Stačí se s firmou Cirrus dohodnout na přesné podobě inovovaného symbolu křesťanství, a bude to. R^  Jehovisti (a možná i evangelikální křesťani) budou moci slavit Velikonoce bez jakéhokoli utrpení.

Cui nasci contigit, mori restat   Přeji vám hezký zbytek neděle.

15.5.2009 15:18

A PROTO BUDOU MOHAMEDÁNI TRIUMFOVAT...

...u nich by totiž autorovi, za hlasitého potlesku veřejnosti, usekali ruce.Stálost a neměnnost ve vichrech libovolné doby jsou dokladem silné víry.Tohle je zoufalství a v podstatě forma malověrnosti a rouhání.

15.5.2009 17:44

Re: A PROTO BUDOU MOHAMEDÁNI TRIUMFOVAT...

Taky vidíme, kam muslimský svět ta stálost a neměnnost dovedla.

16.5.2009 23:53

To se uvidí

To je hodně zjednodušený a v podstatě nesprávný pohled. Celé dějiny jsou plné kofliktu konzervativních sil s dynamickými.

Rozhodně ale pružnost a schopnost přizpůsobit se situaci přinášela "západu" vždy spíše výhody, než nevýhody.

Ostatně kdyby tehdy Karel Martell u Tours nejednal pružně místo konzervativně a neporučil sesednout rytířům z koní a bojovat bok po boku s pěchotou (což byl na svou dobu téměř skandální rozkaz), dost možná by dnes v Uckfieldu nevisel Ježíš, ale kvílel muezzín.

17.5.2009 11:09

Re: To se uvidí

On uz tam dost pravdepodobne kvili stejne.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...