Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vše pro psí mazlíčky. Brazilci pro ně otevřeli hodinový hotel

Devítiletá fenka mopse Daisy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Devítiletá fenka mopse Daisy | foto: Reuters

BRASÍLIA Brazilští psi si rozhodně nemohou stěžovat na těžký život. Jejich majitelé jsou pro ně ochotni udělat prakticky cokoli. Nyní mají možnost dopřát jim trochu soukromí a milostného povyražení ve speciálním hodinovém hotelu určeném speciálně pro čtyřnohé mazlíčky.

Nově otevřený motel Animalle Mundo Pet nabízí pohodlné vypolstrované místnosti a výzdobu přizpůsobenou svým klientům - okna ve tvaru srdce a na stěnách fotografie psů. Jedno dostaveníčko vyjde v přepočtu na méně než 1000 korun.

"Chci jí dát vše, co můžu," říká CNN Leonardo Felipe da Silva, který sem přivedl svoji francouzskou buldočku jménem Cherry. "Mnoho lidí si říká, že už je to trochu moc, ale já si myslím, že si to zaslouží," dodává s tím, že za Cherry utratí až 300 dolarů týdně (přes 5700 korun)

Motel je součástí velkého obchodního komplexu, který poskytuje pro psy vše od speciálních sušenek až po centrum asistované reprodukce.

"Naši klienti nevnímají zvířata jako zvířata," líčí Daniela Guimaraesová, majitelka Animalle Mundo Pet. "Mluví o svých domácích mazlíčcích jako o členech rodiny, synech nebo bratrech," pokračuje.

Hodinový hotel pro psy v Brazílii.

Hodinový hotel pro psy v Brazílii.

Díky dlouhému období hospodářské prosperity se hlavně mezi střední třídou zvýšila v Brazílii poptávka po domácích zvířatech a zejména psech. Rasy jako Ši-tzu nebo chrti se staly symbolem ekonomického statusu. Jak připomněla CNN, Brazílie je pátou zemí na světě v produkci výrobků pro domácí zvířata. Přitom těchto výhod využívá pouhá polovina chovatelů, takže obchodníci mají možnost oslovovat stále další klienty. 

V Sao Paulu už mnoho restaurací nabízí speciální menu pro psy a v Riu de Janeiru představili "Psí pivo" s příchutí masa. Samozřejmě nealkoholické.

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.