15. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vše pro psí mazlíčky. Brazilci pro ně otevřeli hodinový hotel

Devítiletá fenka mopse Daisy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Devítiletá fenka mopse Daisy | foto: Reuters

BRASÍLIA Brazilští psi si rozhodně nemohou stěžovat na těžký život. Jejich majitelé jsou pro ně ochotni udělat prakticky cokoli. Nyní mají možnost dopřát jim trochu soukromí a milostného povyražení ve speciálním hodinovém hotelu určeném speciálně pro čtyřnohé mazlíčky.

Nově otevřený motel Animalle Mundo Pet nabízí pohodlné vypolstrované místnosti a výzdobu přizpůsobenou svým klientům - okna ve tvaru srdce a na stěnách fotografie psů. Jedno dostaveníčko vyjde v přepočtu na méně než 1000 korun.

"Chci jí dát vše, co můžu," říká CNN Leonardo Felipe da Silva, který sem přivedl svoji francouzskou buldočku jménem Cherry. "Mnoho lidí si říká, že už je to trochu moc, ale já si myslím, že si to zaslouží," dodává s tím, že za Cherry utratí až 300 dolarů týdně (přes 5700 korun)

Motel je součástí velkého obchodního komplexu, který poskytuje pro psy vše od speciálních sušenek až po centrum asistované reprodukce.

"Naši klienti nevnímají zvířata jako zvířata," líčí Daniela Guimaraesová, majitelka Animalle Mundo Pet. "Mluví o svých domácích mazlíčcích jako o členech rodiny, synech nebo bratrech," pokračuje.

Hodinový hotel pro psy v Brazílii.

Hodinový hotel pro psy v Brazílii.

Díky dlouhému období hospodářské prosperity se hlavně mezi střední třídou zvýšila v Brazílii poptávka po domácích zvířatech a zejména psech. Rasy jako Ši-tzu nebo chrti se staly symbolem ekonomického statusu. Jak připomněla CNN, Brazílie je pátou zemí na světě v produkci výrobků pro domácí zvířata. Přitom těchto výhod využívá pouhá polovina chovatelů, takže obchodníci mají možnost oslovovat stále další klienty. 

V Sao Paulu už mnoho restaurací nabízí speciální menu pro psy a v Riu de Janeiru představili "Psí pivo" s příchutí masa. Samozřejmě nealkoholické.

vasVladimíra Rozmanová

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?