Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Brně mohou lidé do tramvaje umístit vzkazy

Magazín

  6:34
BRNO - V Brně od čtvrtka jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé do ní mohou umístit různé vzkazy, které budou nad okny, kde bývají reklamy. Do tramvaje se jich vejde 72 a dopravní podnik je bude vyměňovat vždy na začátku a v polovině měsíce.

V Brně jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé do ní mohou umístit různé vzkazy foto: ČTK

Umístění vzkazu je zdarma a pro dopravní podnik je to jedna z dalších cest, jak s cestujícími komunikovat a zpříjemnit jim jízdu městskou dopravou, řekl na tiskové konferenci generální ředitel Miloš Havránek.

Do školy tramvají, na dovolenou vlakem. Autopůst vybízí k nepoužívání aut

Dopravní podnik letošní rok vyhlásil rokem komunikace. „Impulzem byla částečně prosincová ledová kalamita, kdy se řešilo, jestli jsme dostatečně informovali cestující a jestli jsme správně komunikovali uvnitř podniku. Chceme se v obojím zlepšovat a máme na letošek naplánované ještě další věci,“ řekl Havránek.

Pro tramvaj se vzkazy vybral dopravní podnik vůz 1049 typu K2R. „To proto, že je v něm nejvíc místa. V nových delších soupravách ho tolik není,“ vysvětlil vedoucí odboru marketingu Luděk Kocman. Každý může na papír formátu A4 napsat nejen vzkaz, ale i namalovat obrázek, umístit fotku či napsat báseň. „Poté ho stačí donést do informační kanceláře v Novobranské a my vzkazy dvakrát do měsíce vyměníme,“ uvedl Kocman. Vzkazy musí být slušné, nesmí na nich být reklama, ani telefonní čísla či e-mailové a webové adresy.

V Brně jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé...
V Brně jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé...

Lidé mohou sledovat aktuální pohyb tramvaje na webových stránkách dopravního podniku. „Zatím neumíme říct, kde bude tramvaj jezdit v dalších dnech, ale zkusíme to udělat, aby lidé mohli kamarádům či příbuzným říct, kde se mají v příštích dnech svézt,“ poznamenal Havránek.

Dopravní podnik bude sledovat, jak se projekt uchytí, a nevyloučil, že do budoucna může jezdit další taková tramvaj. Podobný nekomerční projekt už v Brně funguje. Je to takzvaná galerijní tramvaj, ve které mohou autoři bezplatně umístit výstavu svých děl. Komerčním projektem společně s pivovarem Starobrno je Šalina Pub, tedy tramvaj přestavěná v interiéru na bar. Tu si lze pronajmout na různé soukromé akce.

Autoři: ,

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...