Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Brně mohou lidé do tramvaje umístit vzkazy

Magazín

  6:34
BRNO - V Brně od čtvrtka jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé do ní mohou umístit různé vzkazy, které budou nad okny, kde bývají reklamy. Do tramvaje se jich vejde 72 a dopravní podnik je bude vyměňovat vždy na začátku a v polovině měsíce.

V Brně jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé do ní mohou umístit různé vzkazy foto: ČTK

Umístění vzkazu je zdarma a pro dopravní podnik je to jedna z dalších cest, jak s cestujícími komunikovat a zpříjemnit jim jízdu městskou dopravou, řekl na tiskové konferenci generální ředitel Miloš Havránek.

Dopravní podnik letošní rok vyhlásil rokem komunikace. „Impulzem byla částečně prosincová ledová kalamita, kdy se řešilo, jestli jsme dostatečně informovali cestující a jestli jsme správně komunikovali uvnitř podniku. Chceme se v obojím zlepšovat a máme na letošek naplánované ještě další věci,“ řekl Havránek.

Pro tramvaj se vzkazy vybral dopravní podnik vůz 1049 typu K2R. „To proto, že je v něm nejvíc místa. V nových delších soupravách ho tolik není,“ vysvětlil vedoucí odboru marketingu Luděk Kocman. Každý může na papír formátu A4 napsat nejen vzkaz, ale i namalovat obrázek, umístit fotku či napsat báseň. „Poté ho stačí donést do informační kanceláře v Novobranské a my vzkazy dvakrát do měsíce vyměníme,“ uvedl Kocman. Vzkazy musí být slušné, nesmí na nich být reklama, ani telefonní čísla či e-mailové a webové adresy.

V Brně jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé...
V Brně jezdí tramvaj, která je součástí projektu PS: Řekni to v tramvaji. Lidé...

Lidé mohou sledovat aktuální pohyb tramvaje na webových stránkách dopravního podniku. „Zatím neumíme říct, kde bude tramvaj jezdit v dalších dnech, ale zkusíme to udělat, aby lidé mohli kamarádům či příbuzným říct, kde se mají v příštích dnech svézt,“ poznamenal Havránek.

Dopravní podnik bude sledovat, jak se projekt uchytí, a nevyloučil, že do budoucna může jezdit další taková tramvaj. Podobný nekomerční projekt už v Brně funguje. Je to takzvaná galerijní tramvaj, ve které mohou autoři bezplatně umístit výstavu svých děl. Komerčním projektem společně s pivovarem Starobrno je Šalina Pub, tedy tramvaj přestavěná v interiéru na bar. Tu si lze pronajmout na různé soukromé akce.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!