Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V dánském hotelu si budou moci lidé 'vyšlapat' jídlo na rotopedu

Magazín

  20:03
Klienti jednoho kodaňského hotelu si budou moci zanedlouho "vyšlapat" svůj oběd nebo večeři na rotopedu, který vyrábí elektrickou energii. Napsala o tom agentura Reuters.
Sport - ilustrační foto.

Sport - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Hotel Crowne Plaza Copenhagen Towers, který leží asi 15 minut cesty od centra dánské metropole a pět minut od hlavního letiště, nainstaloval do společných prostor dva rotopedy vyrábějící elektřinu. Hosté tak budou moci podle chuti šlapáním vyrábět proud. Pokud ho vyrobí dost, dostanou jídlo zdarma.

"Každý, kdo vyrobí deset watthodin elektřiny, dostane jídlo zdarma. Cílem není pouze, aby byli naši hosté fit, ale aby zmenšili svoji uhlíkovou stopu, ušetřili elektřinu a peníze," uvedl hotel s 366 pokoji v prohlášení pro tisk. Jídlo v hodnotě 240 dánských korun (asi 800 korun) si po svém výkonu mohou hosté vybrat z nabídky hotelového restaurantu nebo baru.

Mluvčí Frederikke Tommergaardová však pro jistotu upozornila, že nabídka se týká pouze hotelových hostů, nikoliv náhodných kolemjdoucích.

Elektřinu vyrábějící rotopedy by měly v hotelu fungovat asi rok. Pokud se myšlenka osvědčí, měly by se postupně šířit i do dalších hotelů Crowne Plaza, které patří do sítě InterContinental Hotels Group.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat