22. ledna 2010 12:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Helsinkách pochodoval ulicemi obří penis

Po Helsinkách pochodoval obří penis. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po Helsinkách pochodoval obří penis. | foto: Reprofoto

Hanbu, stud či pohoršení...takové pocity měl zřejmě vzbudit projekt umělců ze skupiny Agit-Cirk v obyvatelích Helsinek. Na ulicích totiž v uplynulých dnech potkávali chodící 2,5 metru vysoký penis. Většina lidí však na úd reagovala pozitivně, řada turistů se s ním i fotila.

Neobvyklý reklamní poutač měl lákat kolemjdoucí do místního kabaretu. "Zachraňte penisy...a muže samozřejmě také!" křičela stará dáma, která přijela do centra finské metropole "s veškerou zbylou energií", jen aby viděla falešný nástroj plození.


V roli ztopořeného mužského orgánu s varlaty vystupuje jeden ze tří členů skupiny Agit-Cirk. Jejich představení Cabaret de la honte má premiéru v pátek. 

Penis  vysoký 2,5 metru doprovází další člen divadelní skupiny Sakari Männistö. Agentuře AFP vysvětlil, že představení pojednává o tom, "jak se tři muži sami za sebe stydí". "V představení hraje také penis ale trochu menší než tento," poznamenal. Impozantní úd je na finských ulicích nepohoršuje. "Většině lidí se to hodně líbí," řekl Männistö.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz