14. května 2009 10:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Holandsku váží lidi čekající na autobus

Neobvyklá reklama. V holandském Rotterdamu začali vážit lidi při čekání na autobus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neobvyklá reklama. V holandském Rotterdamu začali vážit lidi při čekání na autobus. | foto: Reprofoto

Představte si, že sedíte na zastávce a čekáte na autobus. Najednou se vedle vás rozsvítí číslice obřích rozměrů. Nejdřív nechápete, ale v zápětí vám s hrůzou dojde, že se jedná o vaši váhu. To vše se mohlo stát cestujícím v holandském Rotterdamu. O co jde? O nápaditou reklamní kampaň.

Holandské fitness centrum Fitness First vymyslelo velmi originální reklamu.  Nechalo totiž nainstalovat osobní váhy přímo do laviček na autobusových zastávkách ve městě Rotterdam.Cestující, který čeká na autobus tak okamžitě zdarma na velkém dispeji vidí, kolik váží. Mnoho lidí se za svojí váhu stydí a navíc je jim velmi nepříjemné, že jejich váhu vidí i všichni kolemjdoucí. Právě na to tvůrci reklamy spoléhají. Ostudný pocit má prý motivovat k zahájení pravidelného cvičení a pohybu.

Firma Fitness First patří mezi největší mezinárodní síť fitness center, má více než 500 poboček na světě s přibližně 1,3 mil. členy.

S přispěním Tomia Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Lidovky.cz