Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Změna ve tváři může změnit osud. V Hongkongu třeba epilace obočí

Oko - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oko - ilustrační foto | foto: Shutterstock

HONGKONG Chcete zlepšit svou pracovní výkonnost? Chce potkat lásku? V Hongkongu má paní Li Chau Jing řešení: udělá vám epilaci obočí, a to vám pomůže uskutečnit váš sen.

Paní Li praktikuje čínské umění staré několik tisíciletí, podle něhož lze číst ve tváři. Tuto praxi však posunula poněkud dále: mírnou úpravou vzhledu svých klientů chce zlepšit jejich životní šance.

Stánky nabízející tuto tradiční disciplínu stále nalezneme na tržištích a u hongkongských chrámů. Ti, kdo ji provozují, se domnívají, že mohou předvídat budoucnost lidí tím, že pozmění charakteristické rysy jejich tváře: energické čelo svědčí o schopnosti osoby plánovat dlouho dopředu, zatímco vystupující lícní kosti jsou známkou moci.

Okamžitá změna

Ve tváři lze číst jako v knize, ujišťují. Je to jakási výloha zdraví, bohatství a rodinné historie osoby. Paní Li soudí, že díky své pinzetě může změnit osud člověka.

„Je to okamžitá změna a můžeme ji dopřát všem,“ uvádí. Jejím zákazníkům je od sedmi do sedmasedmdesáti let. „Mohu pomoci člověku v krátké chvíli tím, že mu dodám energii a štěstí,“ vysvětluje. Paní Li odmítá sdělit svůj věk, ale říká, že své umění provozuje už 43 let.

Tato bývalá kosmetička působí posledních šest let ve čtvrti Sham Shui Po bývalé britské kolonie, která přešla v roce 1997 pod čínskou správu. Stěny jejího krámku jsou polepeny fotografiemi očí a obočí jejích klientů.

Ženy většinou požadují vyřešení problémů v manželství a citových záležitostí. Muži zase chtějí zlepšit své šance v zaměstnání.

Podle paní Li je rovné obočí lepší než obočí kulaté. „Lidi, kteří mají úplně rovné obočí, nečeká příliš mnoho zkoušek,“ tvrdí.

Pětatřicetiletý Edward Lam, technik v televizi, ujišťuje, že má od té doby, co se změnil tvar jeho obočí, více energie. „Myslím, že působím lepším dojmem. Mým hlavním cílem je dosáhnout pracovních úspěchů,“ říká.

Chow Hon Ming, který praktikuje tradiční čtení ve tváři, ujišťuje, že jde o vědeckou disciplínu, která má některé shodné znaky s tradiční čínskou medicínou.

Tato praxe, která v Číně existuje více než 2000 let, se plně rozvinula koncem 10. století, v posledních dnech dynastie Tchang, kdy lidé měli strach z budoucnosti, vysvětluje Chow.

„V životě lidí jsou zvraty, kdy člověk často neví, jak se v rozhodující chvíli zorientovat, a tak se rozhodne zajít za „učitelem“, který čte ve tváři.

Od ucha po bradu

Při čtení v obličeji se začíná od levého ucha, které připomíná prvních sedm let života. Pravé ucho hovoří o dalších sedmi letech a nos, brada a oči slouží k předvídání budoucnosti.

Charakteristické rysy ve tváři mají svůj význam: silně vyčnívající brada či hranatá dolní čelist napovídají, že člověk bude mít v pokročilém věku moc. Otevřené a široké nozdry zase dosvědčují, že tato osoba je chudá. Velikost nosu naopak představuje bohatství. Chow rovněž předvídá, že v amerických volbách zvítězí Hillary Clintonová, protože má „silnější bradu“ než její soupeř Donald Trump.

Chow upozorňuje, že epilace obočí může v krátkodobé perspektivě dodat energii, ale všechny drastické změny, především estetické operace, mohou způsobit více zla než užitku.

Plíseň, černý banán, nahnilé ovoce. Zkažené potraviny nezpůsobí jen bolení břicha

Aleš Rajch, vedoucí Ústavu konzervace potravin na Vysoké škole... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklenice s marmeládou plná plísně, nahnilé jablko či zčernalý banán. To vše obvykle představuje jasné varování před...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Prodávám různě otevřené kalhotky. Zachraňují manželství, říká návrhářka

Módní návrhářka Tereza Vu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ateliér módní návrhářky Terezy Vu jemně voní drahými svíčkami a na ramínkách ovázaných stuhou visí ručně vyrobené a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!