Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Změna ve tváři může změnit osud. V Hongkongu třeba epilace obočí

Magazín

  5:00
HONGKONG - Chcete zlepšit svou pracovní výkonnost? Chce potkat lásku? V Hongkongu má paní Li Chau Jing řešení: udělá vám epilaci obočí, a to vám pomůže uskutečnit váš sen.
Oko - ilustrační foto

Oko - ilustrační foto foto: Shutterstock

Paní Li praktikuje čínské umění staré několik tisíciletí, podle něhož lze číst ve tváři. Tuto praxi však posunula poněkud dále: mírnou úpravou vzhledu svých klientů chce zlepšit jejich životní šance.

Stánky nabízející tuto tradiční disciplínu stále nalezneme na tržištích a u hongkongských chrámů. Ti, kdo ji provozují, se domnívají, že mohou předvídat budoucnost lidí tím, že pozmění charakteristické rysy jejich tváře: energické čelo svědčí o schopnosti osoby plánovat dlouho dopředu, zatímco vystupující lícní kosti jsou známkou moci.

Okamžitá změna

Ve tváři lze číst jako v knize, ujišťují. Je to jakási výloha zdraví, bohatství a rodinné historie osoby. Paní Li soudí, že díky své pinzetě může změnit osud člověka.

„Je to okamžitá změna a můžeme ji dopřát všem,“ uvádí. Jejím zákazníkům je od sedmi do sedmasedmdesáti let. „Mohu pomoci člověku v krátké chvíli tím, že mu dodám energii a štěstí,“ vysvětluje. Paní Li odmítá sdělit svůj věk, ale říká, že své umění provozuje už 43 let.

Tato bývalá kosmetička působí posledních šest let ve čtvrti Sham Shui Po bývalé britské kolonie, která přešla v roce 1997 pod čínskou správu. Stěny jejího krámku jsou polepeny fotografiemi očí a obočí jejích klientů.

Ženy většinou požadují vyřešení problémů v manželství a citových záležitostí. Muži zase chtějí zlepšit své šance v zaměstnání.

Podle paní Li je rovné obočí lepší než obočí kulaté. „Lidi, kteří mají úplně rovné obočí, nečeká příliš mnoho zkoušek,“ tvrdí.

Pětatřicetiletý Edward Lam, technik v televizi, ujišťuje, že má od té doby, co se změnil tvar jeho obočí, více energie. „Myslím, že působím lepším dojmem. Mým hlavním cílem je dosáhnout pracovních úspěchů,“ říká.

Chow Hon Ming, který praktikuje tradiční čtení ve tváři, ujišťuje, že jde o vědeckou disciplínu, která má některé shodné znaky s tradiční čínskou medicínou.

Tato praxe, která v Číně existuje více než 2000 let, se plně rozvinula koncem 10. století, v posledních dnech dynastie Tchang, kdy lidé měli strach z budoucnosti, vysvětluje Chow.

„V životě lidí jsou zvraty, kdy člověk často neví, jak se v rozhodující chvíli zorientovat, a tak se rozhodne zajít za „učitelem“, který čte ve tváři.

Od ucha po bradu

Při čtení v obličeji se začíná od levého ucha, které připomíná prvních sedm let života. Pravé ucho hovoří o dalších sedmi letech a nos, brada a oči slouží k předvídání budoucnosti.

Charakteristické rysy ve tváři mají svůj význam: silně vyčnívající brada či hranatá dolní čelist napovídají, že člověk bude mít v pokročilém věku moc. Otevřené a široké nozdry zase dosvědčují, že tato osoba je chudá. Velikost nosu naopak představuje bohatství. Chow rovněž předvídá, že v amerických volbách zvítězí Hillary Clintonová, protože má „silnější bradu“ než její soupeř Donald Trump.

Chow upozorňuje, že epilace obočí může v krátkodobé perspektivě dodat energii, ale všechny drastické změny, především estetické operace, mohou způsobit více zla než užitku.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...

Mohlo by vás zajímat