12. září 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V indickém metru mají novou stanici pojmenovanou po Baťovi

V sedmdesátých a osmdesátých letech řídil Tomáš Baťa junior firmu po celém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V sedmdesátých a osmdesátých letech řídil Tomáš Baťa junior firmu po celém... | foto: Archiv firmy Baťa a rodinný archiv Tomáše Bati juniora

DILLÍ Historicky první stanici metra pojmenovanou po Tomáši Baťovi, českém podnikateli a zakladateli obuvnické společnosti Baťa, v neděli slavnostně otevřel ve Farídábádu indický premiér Naréndra Módí.

Na svém facebookovém účtu o tom informovalo české velvyslanectví v Indii. Farídábád, což je průmyslové město ve státě Harijána, ale v podstatě tvoří předměstí hlavního města Dillí. Stanice se jmenuje Bata čauk, což znamená Baťovo náměstí a nachází se nedaleko továrny Baťa. Tato firma patří k jednomu z největších nadnárodních prodejců, výrobců a distributorů bot a obuvnických doplňků na světě.

Nová stanice byla otevřena v rámci prodloužení linky metra v Dillí o 13,8 kilometru a premiér si ji sám projel, čímž vyvolal značnou pozornost ostatních cestujících. Podle indického tisku Módí svou „neplánovanou jízdou“ zaskočil i oficiální činitele metra.

ČTK