Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Indii se prostitutky učí, jak poznat falešné bankovky

Magazín

  7:00
KALKATA - Prostitutky v indické Kalkatě mohou navštěvovat vzdělávací kurz, který je učí, jak ve spoře osvětlených pokojících nevěstinců rozpoznat falešné bankovky podstrčené klientem. Prostituce je v Indii nelegální, což znamená, že odhadem tři miliony sexuálních pracovnic si nemohou stěžovat na policii, že jim zákazník zaplatil falešnými bankovkami.
Asijská prostitutka, ilustrační foto

Asijská prostitutka, ilustrační foto foto: Shutterstock

Jedna z místních nevládních skupin proto zahájila v kalkatské nechvalně proslulé čtvrti červených luceren, která patří mezi největší v Asii, výuku žen v pravosti bankovek. Ve zmíněné čtvrti, která se jmenuje Sonagači, provozuje svůj obchod asi 8000 prostitutek.

Podvod většinou zjistí až v bance

"Většina z nich zjistí, že byly podvedeny, až ve chvíli, kdy jdou uložit výdělek do banky," řekl agentuře AFP poradce skupiny Smaradžit Džena. "Učíme sexuální pracovnice s pomocí ultrafialového světla, aby dokázaly poznat rozdíly mezi opravdovými a falešnými penězi," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

V úterý začal v Indii měsíc trvající festival Durga Púdža, který je tradičně pro prostitutky jedním z nejlukrativnějších období. Zároveň ale za nimi v této době často chodí jednorázoví klienti, u nichž je pravděpodobnější, že se je pokusí podvést falešnými bankovkami; pravidelní klienti si nic takového nedovolí.

To, že padělané bankovky v Indii představují značný problém, připouští i místní policie. Jak uvedl místní důstojník Sumandžit Ráj, jen v loňském roce bylo na různých místech země zabaveno více než půl milionu falešných bankovek v hodnotě více než 21 milionů rupií (asi 6,4 milionu korun).

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat