Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Indii slaví úspěch zvířecí 'láska přes internet'

Magazín

  10:36
DILLÍ - Profil na indické internetové seznamce může vypadat třeba takto: Leo je přítulný, jí ryby a má rád plyšové hračky. Dámy, které hledají lásku přes internet, ho milují. Dosud je vše v pořádku, až na to, že Leo je tříletý zlatý retriever.

V Indii je velmi populární seznamování zvířat přes internet. foto: Reprofoto

O rostoucí popularitě zvířecích "lásek přes internet" v Indii píše agentura Reuters.

"Mnoho psích majitelů chce, aby jejich psi měli psí přátele, se kterými si mohou hrát a bavit se po svém," říká autorka jedné z mnoha internetových psích seznamek Gítika Nigamová. Internetovou seznamku Puppy Love spustila před dvěma lety, nyní má 6500 registrovaných uživatelů.

Chov domácích zvířat pro vlastní potěchu se v Indii rozmohl v posledních letech díky rostoucí životní úrovni středních a vyšších vrstev.

Lidé hledají nejlepší partnery pro své ušlechtilé mazlíky i pro psí tuláky, které si někdo osvojil. Psí seznamka funguje podobně jako její lidská předloha: majitelé pro své osamělé zvířecí miláčky vytvářejí internetové účty s fotkami nebo blogy a s vhodnými partnery domlouvají schůzky.

"Lidé jsou velmi šťastní, že někdo tento nápad zrealizoval," řekla čerstvá majitelka bombajské zvířecí seznamky Mekhala Loboová, pro kterou je internetové zvířecí seznamování obchodní příležitostí. "Věřte mi, najít správného partnera je v psím světě skoro nemožné," řekla.

Obzvlášť těžké to je pro psí kluky, kterých je v seznamkách zaregistrovaných nepoměrně více než psích slečen. Rodiny totiž chovají častěji psy než feny, po kterých je tak vždy vysoká poptávka, řekla Nigamová.

V Indii, která měla v roce 2006 asi 1,1 miliardy obyvatel, žije většina lidí za jeden až dva dolary na den. Vlastní zvíře pro ně nepřichází v úvahu. Osud pouličních psů tak bývá různý. V lepším případě žijí v psích útulcích nebo vedou potulný život ve smečkách v prázdných železničních vagonech.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Pavlína: Moje práce je báječná. Z obyčejných žen dělám neobyčejné
Pavlína: Moje práce je báječná. Z obyčejných žen dělám neobyčejné

Realizovat se a přitom si vydělávat a dělat něco, co má smysl. Takovou výzvu přijala Pavlína Heyduková, která už téměř 20 let dělá, podle svých...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat