22. dubna 2009 8:55 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Itálii vystavují obraz nahého Berlusconiho

Nahý premiér Silvio Berlusconi spolu s ministryní Marou Carfagnaovou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nahý premiér Silvio Berlusconi spolu s ministryní Marou Carfagnaovou. | foto: Reprofoto

Koketování italského premiéra Silvia Berlusconiho s někdejší televizní hvězdičkou Marou Carfagnaovou, kterou později přizval do svého kabinetu, se stalo předlohou nové olejomalby.

Kdybych už nebyl ženatý, okamžitě bych si vás vzal, řekl Berlusconi před dvěma lety Carfagnaové před zraky milionů televizních diváků. Bývalá modelka a uchazečka o tiul Miss Itálie byla v té době pouze hvězdičkou známou z televizních obrazovek. Berlusconiho žena Veronica Lariová-Berlusconiová si kvůli jeho výroku vyžádala od muže veřejnou omluvu a také se jí dočkala. Jenže... před rokem Berlusconi do své nové vlády jmenoval Carfagnaovou do čela ministerstva pro rovné příležitosti.

Tento virtuální milenecký pár, který oslavuje celá Itálie nyní namaloval umělec Filippo Panseca. Berlusconi je na olejomalbě zobrazený s velkými křídly, kterými něžně objímá nahou ministryni. Oba mají velice plachý až stydlivý výraz. Jak napsal britský deník The Independent, Berlusconi na obraze zřejmě šeptá Carfagnaové „sladké politické nesmysly“, zatímco ona „cudně hledí na jeho (pečlivě zakryté) genitálie“.

Autor ke svému obrazu uvedl, že chtěl malbou „vzdát poctu předsedovi vlády“. Řekl, že inspirací pro portrét Berlusconiho mu byl obrázek na internetu a tělo ministryně si „vypůjčil“ od umělce 19. století. Dodal, že kdyby si od něj Berlusconi malbu koupil, věnoval by peníze obětem nedávného zemětřesení v kraji Abruzzo.

Premiér se k jeho výzvě ještě nevyjádřil, ale jak uvedl The Independent, umělcovu výzvu těžko vyslyší. Minulý rok totiž nechal zakrýt odhalená ňadra na kopii renesanční malby, která visí ve vládní budově v místnosti určené k setkání s novináři…

Lidovky.cz, Vladimíra Rozmanová