27. května 2009 11:38 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V japonské restauraci obsluhuje hosty opičák

V japonském restaurantu dělá číšníka opičák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V japonském restaurantu dělá číšníka opičák. | foto: Reprofoto

Číšník Fuku-čan dostává mzdu v burských oříšcích. Není na tom vůbec nic divného - je to totiž šikovný opičák. Pracuje v restauraci Kajabuki asi 100 kilometrů severně od Tokia. Majitel podniku si ho nemůže vynachválit. Tvrdí, že vyvážit jeho makaka zlatem, by bylo málo.

Přestože jde o restauraci v odlehlém venkovském koutě, nemá o hosty nouzi a místa v ní jsou většinou zamluvena na několik týdnů dopředu. Hrnou se sem totiž zvědavci z dalekého širokého okolí, dychtící spatřit čiperného makaka na vlastní oči, píše list The Sun.

Oblíbený šestiletý Fuku-čan dokonce vítá hosty a po jídle jim nosí horký ručník, který je nedílnou součástí stolování v Japonsku."Má výborné chování, přesně jako francouzský číšník v luxusním restaurantu," tvrdí jeden z návštěvníků. Podle majitele Kaoru Ocuky to všechno začalo, když jen tak z legrace podal opičce horký ručník a ta ho odnesla hostovi.

Nejlepší prý na tom je, že chlupatý číšník neočekává spropitné - ale zato hbitě zhltne zbytky.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!