Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Londýně lze koupit džem obsahující vlasy lady Diany

Magazín

  14:11
LONDÝN - K čemu je možné využít královské vlasy? Například i k výrobě magické zavařeniny. Takovou se stala marmeláda nazvaná Occult jam, jež obsahuje pár vlasů zesnulé lady Diany. Sklenku této neobvyklé pochutiny považované zároveň za umělecký předmět lze dostat v přepočtu za 154 korun na výstavě surrealistického umění v Londýně.

Lady Diana. V roce 1981 se provdala za britského prince Charlese, rozvedeni byli po dlouhém řízení v roce 1996. O rok později zemřela v Paříži při autonehodě. foto: Lidové noviny

Sam Bompas, zakladatel cateringové společnosti Bompas and Parr, tvrdí, že ve sklenici je slabounký pramínek vlasů napuštěný džinem a ve spojení s mlékem a cukrem vznikla mléčná zavařenina, která se chutí blíží kondenzovanému mléku.

Bompas řekl, že vlasy bývalé manželky britského následníka trůnu, prince Charlese, koupil v aukční síni eBay za deset dolarů od amerického obchodníka, který sbírá vlasy celebrit.

Organizátoři výstavy surrealistického umění v londýnské umělecké galerii Barbican prý požádali jeho společnost, aby na akci přispěla potravinou odpovídající surrealistickému tématu.

Occult jde na odbyt
"Přemýšleli jsme o tom a nejvhodnější se nám zdála zavařenina. Tak jsme z ní udělali surrealistický předmět," řekl Bompas o výrobku, který je na výstavě v sousedství exponátů od Salvatora Dalího nebo belgického surrealistického umělce Reného Margritta.

Bompas tvrdí, že se nesnaží prodat co nejvíce svých bizarních výrobků. Jeho cílem je prý přimět lidi, aby se zamysleli nad potravinovým marketingem a vůbec nad tím, co jedí.

Za první týden výstavy se prodalo již 500 skleniček džemu s Dianinými vlasy.

Pokud přemýšlíte, co by vám mohlo povzbudit chuť k jídlu, existuje ještě několik alternativ: Co takhle džem z absintu a ananasu s pískem z Velkých pyramid nebo švestkovo-dubový džem s dřívkem z britské válečné lodi The Victory, se kterou britský viceadmirál Horatio Nelson porazil v roce 1805 spojenou španělsko-francouzskou flotilu?

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat