Úterý 26. května 2020svátek má Filip 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Londýně lze koupit džem obsahující vlasy lady Diany

Lady Diana. V roce 1981 se provdala za britského prince Charlese, rozvedeni... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Diana. V roce 1981 se provdala za britského prince Charlese, rozvedeni... | foto: Lidové noviny

LONDÝN K čemu je možné využít královské vlasy? Například i k výrobě magické zavařeniny. Takovou se stala marmeláda nazvaná Occult jam, jež obsahuje pár vlasů zesnulé lady Diany. Sklenku této neobvyklé pochutiny považované zároveň za umělecký předmět lze dostat v přepočtu za 154 korun na výstavě surrealistického umění v Londýně.

Sam Bompas, zakladatel cateringové společnosti Bompas and Parr, tvrdí, že ve sklenici je slabounký pramínek vlasů napuštěný džinem a ve spojení s mlékem a cukrem vznikla mléčná zavařenina, která se chutí blíží kondenzovanému mléku.

Bompas řekl, že vlasy bývalé manželky britského následníka trůnu, prince Charlese, koupil v aukční síni eBay za deset dolarů od amerického obchodníka, který sbírá vlasy celebrit.

Organizátoři výstavy surrealistického umění v londýnské umělecké galerii Barbican prý požádali jeho společnost, aby na akci přispěla potravinou odpovídající surrealistickému tématu.

Occult jde na odbyt
"Přemýšleli jsme o tom a nejvhodnější se nám zdála zavařenina. Tak jsme z ní udělali surrealistický předmět," řekl Bompas o výrobku, který je na výstavě v sousedství exponátů od Salvatora Dalího nebo belgického surrealistického umělce Reného Margritta.

Bompas tvrdí, že se nesnaží prodat co nejvíce svých bizarních výrobků. Jeho cílem je prý přimět lidi, aby se zamysleli nad potravinovým marketingem a vůbec nad tím, co jedí.

Za první týden výstavy se prodalo již 500 skleniček džemu s Dianinými vlasy.

Pokud přemýšlíte, co by vám mohlo povzbudit chuť k jídlu, existuje ještě několik alternativ: Co takhle džem z absintu a ananasu s pískem z Velkých pyramid nebo švestkovo-dubový džem s dřívkem z britské válečné lodi The Victory, se kterou britský viceadmirál Horatio Nelson porazil v roce 1805 spojenou španělsko-francouzskou flotilu?

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....