Sobota 24. září 2022, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Německu se potí o titul mistra v saunování

Magazín

  16:38
STRALSUND - Někteří si u vchodu do sauny stoupají do vědra s ledově studenou vodou, jiní se mažou speciálními krémy tajného složení. Každý z účastníků má prý nějaký vlastní trik, aby nesnesitelné vedro vydržel co nejdéle.
Saunování - ilustrační foto

Saunování - ilustrační foto foto: Shutterstock

V severovýchodním německém městě Stralsund dnes začalo otevřené mistrovství Německa v saunování. Až do neděle budou účastníci z pěti zemí bojovat o titul, který podle mezinárodních pravidel získá ten, kdo nejdéle vydrží saunování ve stodesetistupňovém horku, informovala agentura DPA.

Letní vedra, která v tyto dny v Německu panují, zřejmě nestačí 54 mužům a 17 ženám z Německa, Finska, Belgie, Litvy a Polska, kteří se přijeli utkat o titul mistra či mistryně Německa v saunování do Stralsundu ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko.

Detlef Schneider, organizátor akce a vítěz německého mistrovství v saunování z roku 2008, si přeje obhájit loňský titul, který mu zajistil pobyt v páře s časem šest minut a 53 vteřin.

Soutěží se v oddělených kategoriích, ale pravidla jsou pro ženy i muže stejná. Soutěžící v plavkách musí v sauně sedět zpříma, a to na místech, která si vylosovali, a nesmějí nikoho kolem sebe obtěžovat.

"Dejte si hlavu do páry nad hrncem s vroucí vodou a poznáte, jak se asi cítí účastníci při soutěži v saunování," názorně popisuje prostředí soutěže Wolfgang Knobloch, předseda spolku pro saunování ve Stralsundu.

Organizátoři mají za úkol postarat se o to, aby v sauně byla neustále pára a teplota kolem 110 stupňů Celsia. Vyhrává ten, kdo saunu opustí jako poslední. Tím je míněno po svých a bez cizí pomoci.

Účastníky klání má přijet podpořit i mistr světa v saunování z roku 2008 Bjarne Hermansson z Finska, který si vydobyl zlatou medaili úctyhodným časem 18 minut a 15 vteřin.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat