Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V odletové hale byla zvolena Česká Miss

Magazín

  10:45
PRAHA - Novou Českou Miss se dnes stala osmnáctiletá středoškolačka Eliška Bučková ze Strážnice na Hodonínsku. Vítězce předal šerpu předseda poroty, legendární francouzský herec Alain Delon. Finále čtvrtého ročníku soutěže krásy se konalo v odletové hale Terminálu 2 ruzyňského letiště a v přímém přenosu ho odvysílala TV Nova.

Vítězka finále soutěže Česká miss 2008 Eliška Bučková přijímá gratulaci od předsedy poroty, francouzského herce Alaina Delona foto: ČTK

Titul první vicemiss získala studentka Hana Svobodová (19) ze Zadního Zhořce na Vysočině, třetí místo v soutěži patří studentce Elisavet Charalambidu (22) z Brna.
Zleva první vicemiss Hana Svobodová, Česká miss 2008 Eliška Bučková a druhá vicemiss Elisavet Charalambidu na finálovém galavečeru, na kterém byla 2. února v Praze vyhlášeny výsledky soutěže Česká miss 2008.
Královny krásy zvolili diváci z šesti superfinalistek prostřednictvím SMS zpráv, jichž bylo odesláno na 200.000. Dívky do superfinále vybrala porota z 12 kandidátek. Bučková se ovšem nejvíce líbila i porotcům, kteří ji vyhlásili jako Tip poroty. Zároveň byla i favoritkou sázkové kanceláře Tipsport, která na její triumf vypsala kurz 1:2.

Vítězka na sebe mimo jiné prozradila, že je věřící a že podporuje záměr USA vybudovat v Česku protiraketový radar. K jejím zálibám patří tanec, zpěv a práce s dětmi a vedle studia oboru kosmetička se věnuje i modelingu. Bučková si uvědomuje, že prvenství v soutěži ji připraví o volný čas, zároveň jí však umožní získat nové životní zkušenosti.

Ředitelka soutěže Michaela Maláčová zdůraznila, že na rozdíl od jiných soutěží porota nezná míry dívek, ono pověstné 90-60-90. "Nepodporujeme žádné extrémní výkyvy ve váze... Já se na ty dívky dívám jako na osobnosti," uvedla. S výsledky soutěže je spokojena, protože její tipy prý byly stejné. Vítězce Maláčová popřála, ať je svá a ať neztrácí víru v Boha.

Moderátory večera byli slovenský herec Maroš Kramár a česká playmate Jana Štefánková. Ve finále zazpívali Petr Hapka, Wanastovi vjecy, slovenští No Name a Gipsy.cz. Volných disciplín se diváci letos nedočkali. Nahradilo je pózování finalistek s živými dravci - rarohem, krajtou a gepardem, který byl ovšem téměř nezvladatelný.

Finalistky měly také během večera možnost prezentovat samy sebe ve videosnímcích, které si o sobě natočily samy. Vítězky získaly ceny v celkové hodnotě více než pět milionů korun. Jen korunka pro vítězku má cenu přes milion korun. Korunka se nyní bude dražit na webových stránkách www.ceskamiss.cz po dobu dvou měsíců. Část výtěžku poputuje na konto Nadace Terezy Maxové.

Zleva ředitelka soutěže Česká miss Michaela Maláčová, předseda poroty, francouzský herec Alain Delon a předseda vlády Mirek Topolánek Finále 20. ročníku konkurenční soutěže Miss ČR, které šéfuje Miloslav Zapletal, se uskuteční 14. března v brněnském Bobycentru. Zatímco Českou Miss volí televizní diváci, Miss ČR vybírá odborná porota. V "Zapletalově" soutěži diváci svými hlasy rozhodují o tom, která z dívek získá titul Miss sympatie. "Mým cílem bylo dosáhnout vysoké sledovanosti, čísla budu znát zítra (v neděli), protože si myslím, že se bude rozhodovat, která televizní Miss zůstane na TV Nova," uvedla Maláčová.
Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...