Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přijít o boty v tlačenici? V čínském metru rozdávají nové zdarma

Magazín

  7:00
PEKING - Novou službu cestujícím zavedlo pekingské metro. Podle listu China Daily rozdává zdarma boty pasažérům, kteří v dopravních špičkách v přeplněných vagonech přišli o obuv. Nabízené boty jsou sice jen gumové, velikost je univerzální a výběr modelů není velký, ale denně službu využije nejméně 200 lidí.

Lehká obuv z gumy foto: Shutterstock

Pekingské metro je ve špičkách chronicky přeplněné a lidé tam prý o boty přicházejí poměrně často. Stává se to hlavně v létě, kdy cestující dávají přednost lehké obuvi, která na nohou pořádně nedrží. Vyzutá bota je ztracená, protože v přecpaném metru není možné se sehnout.

Pekingské metro

Pekingské metro má 15 tras a je dlouhé přes 320 kilometrů.

Je považováno za jedno z nejlevnějších na světě, lístek stojí bez ohledu na délku cesty dva jüany (asi šest korun).

Šéf pekingského metra Sun Li-cche tvrdí, že každá stanice metra je povinna mít v pohotovosti rezervu nejméně pěti párů vyvedených ve žluté a modré barvě. Pokud by boty došly, doplní se okamžitě ze zásob stanice, která je nejblíže.

V pekingském metru už delší dobu funguje půjčovna deštníků a bicyklů, které je možné si vypůjčit po předložení osobního dokladu a zaplacení zálohy. V případě bot nic takového zapotřebí není. Vedení metra spoléhá na soudnost cestujících a zatím se mu prý všechny boty vrátily.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,
Témata: obuv, metro, China Daily

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...