27. prosince 2008 10:18 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Peru se narodil Ježíš

Pravoslavná ikona (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pravoslavná ikona (ilustrační foto). | foto: Reprofoto

LIMA Peruánka jménem Virgen María, tedy Panna Marie, přivedla na Boží hod vánoční na svět syna jménem Jesús, tedy Ježíš. Informovala peruánská státní tisková agentura.

Podobnost s biblickým příběhem ale jmény matky a syna nekončí. Otec chlapečka Adolfo Jorge Huamán se živí jako tesař - proto jej peruánští věřící přirovnávají ke Svatému Josefovi. "Betlémský příběh po 2000 letech ožil," napsal o narození malého Jesúse deník El Comercio.

Dvacetiletá Virgen María Huarcayaová přivedla 3,5 kilogramu vážícího chlapce jménem Jesús Emanuel na svět císařským řezem v centrální porodnici v metropoli Limě ve čtvrtek časně ráno - tedy v den, kdy si křesťané připomínali narození Ježíše Krista. "Před několika dny jsme se rozhodli pojmenovat chlapce po jednom profesionálním fotbalistovi. Ale díky šťastné shodě okolností to dopadlo takhle," prozradil novopečený otec.

Maminka malého Jesúse je ráda, že porodila v tak významný den. "Nemyslela jsem si, že se děťátko narodí dnes. Teď ho držím v náručí a jsem velmi šťastná," řekla krátce po porodu.

Za její vlastní neobvyklé jméno prý může její zbožný dědeček. Virgen María se svým jménem až dosud nebyla spokojená. "Ve škole si ze mě kvůli tomu utahovali," uvedla.

Lidovky.cz, ČTK