Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V práci už mě nečekejte, vzkázala šéfovi třiapadesátiletá matka, co vyhrála 16,8 miliardy

Magazín

  6:00
PRAHA - Mavis Wanczyková vyhrála v loterii 758,7 milionu dolarů. Jackpot je podle agentury AP druhý největší v americké historii. Šťastná matka se o výhru s nikým nedělí - tiket se šesti správnými čísly podala v Chicopee, ve státě Massachusetts, pouze ona.

Dvoudolarový tiket s čísly 6, 7, 16, 23, 26 a dodatkovým powerballovým číslem 4 udělal z třiapadesátileté zaměstnankyně nemocnice Mavis Wanczykové pohádkově bohatou rentiérku. Novopečená multimilionářka okamžitě oznámila svému šéfovi, že v práci už se neukáže.

Podle svých slov hodlá matka dvou dospívajících dětí odejít předčasně do důchodu a válet se v posteli. Může si to dovolit. Vyhrála totiž 758,7 milionu dolarů, v přepočtu 16,8 miliardy korun.

Šance na výhru byla podle médií jedna ku 292 milionům. Statistici již dříve k Powerballu uvedli, že Američané mají mnohem větší šanci stát se prezidentem Spojených států než vyhrát v této sázkové hře.

Výkonný ředitel loterie Michael Sweeney řekl, že obchod, který prodal tiket na nejvyšší výhru, dostane 50 tisíc dolarů. Majitel obchodu Bob Bolduc okamžitě sdělil, že peníze věnuje na místní charitu.

Wanczyková se o výhru přihlásila a objevila se na tiskové konferenci. „O tomhle jsem snívala,“ řekla. „První věc, již hodlám udělat, je sednout si a odpočinout si,“ podotkla.

Je matkou dvou dětí a vybraná čísla jsou odvozená od dat narození v rodině. O výhře se dozvěděla ve středu večer, když na cestě z práce o loterii mluvila s jedním hasičem z Chicopee. V tom si uvědomila, že je to ona, kdo vyhrál. Muž prý šel s ní, aby se ujistil, že dorazí domů v pořádku.

O výherkyni ještě před tiskovou konferencí Sweeney řekl, že je typickou občankou Massachusetts. „Myslím, že zveřejní hezký příběh. Myslím si o ní, že je to velmi tvrdě pracující člověk. Je samozřejmě rozrušená,“ řekl.

Rekordní výhra padla loni v lednu, kdy bylo v banku 1,6 miliardy dolarů (35,4 miliardy korun). Tehdy byly podány tři správně vyplněné tikety.

Autoři: ,

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...