6. prosince 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tygr v ruské zoo našel štěstí ve společném životě s nebojácným kozlem

Tygr a jeho kamarád - kozel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tygr a jeho kamarád - kozel | foto: youtube.com

MOSKVA Poněkud zvláštního kamaráda si našel tygr chovaný v zoo na ruském Dálném východě. Přátelí se totiž s kozlem, který mu byl do výběhu původně předhozen jako živý chod na jídelníčku. „Je to mimořádné a neuvěřitelné, ale je skutečností, že jsou velcí kamarádi a jsou spolu šťastní,“ tvrdí ředitel zoo Dmitrij Mezencev.

„Tygr není zabiják, ale lovec, čili loví jen zvíře, které před ním utíká. Ale kozel se nebojí, neutíká,“ vysvětlil záhady soužití tygra Amura a kozla Timura jeden ze zaměstnanců zoo v reportáži zpravodajské televize. „Jak toto přátelství dopadne, to si nikdo netroufá předpovědět,“ dodala reportérka.

V místních médiích se lze dočíst, že obě zvířata spolu tráví spoustu času. Dokonce prý „tygr učí kozla chodit na lov“ a učenlivý kozel „se tváří agresivně“. Také se prý „stravuje z tygrova talíře“, i když uznal Amura za vůdce stáda a všude jej následuje. Avšak kamarádi tráví noci odděleně. Další dvě šelmy ve výběhu, Amurova „sestra“ a „družka“, totiž Amurova rohatého kamaráda nemohou vystát.

Na východní Sibiři žije podle odhadů asi 360 těchto šelem. Jejich počet v přírodě se snižuje vinou pytláků, ale i lesních požárů a občas i vyděšených či ohrožených vesničanů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz