"Cestující mohou během jízdy prohloubit své znalosti o principech islámu," řekl listu Izvestija jeden z pravověrných taxikářů Nurislam Fattachov, který podobně jako ostatní šoféři usedá za volant s tradiční čepičkou místních muslimů.
Zákazníci však mohou být i jiné víry či úplně bez vyznání. Kromě pokrývky hlavy firma předepisuje řidičům dvou desítek aut také to, aby za všech okolností zůstávali zdvořilí, přesní, nekleli a zákazníky neokrádali. Při výběru zaměstnanců prý přednost dostali ti, kdo do mešit chodí nejčastěji, protože posláním muslimské taxislužby je podle šéfa firmy Fana Šagudullina nejen zisk, ale i náboženská osvěta. A samozřejmě desetina výtěžku poputuje na dobročinné účely, jak předepisují pravidla víry.
Izvestija sice mají své pochyby o osvětě v taxíku, ale ve svém článku se nijak nezmiňují o jiném úskalí. Jinde ve světě se totiž stává, že muslimští taxikáři odmítají vpustit do vozu pasažéra, který si s sebou veze alkohol.
A lahve bývají v Rusku častějším spoluzavazadlem než třeba prase, považované muslimy za "nečisté" zvíře. Koneckonců Kazaň se loni stala šampiónem fotbalové i hokejové ligy, takže bylo co oslavovat.