31. ledna 2016 8:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Najali si hledače pokladů. Ti v sutinách vily narkobarona Escobara našli tajemný sejf

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Záhadný sejf narkobarona Pabla Escobara objevili majitelé Christian de... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záhadný sejf narkobarona Pabla Escobara objevili majitelé Christian de... | foto: ČTK/APČTK

MIAMI/PRAHA Během demolice vily, která v minulosti patřila proslulému kolumbijskému narkobaronovi Pablu Escobarovi, učinili dělníci neobvyklý nález. V základech domu totiž objevili trezor, který patřil zesnulému drogovému bossovi a mohl by tak ukrývat peníze, diamanty. drogy či třeba zbraně..

Sejf, který váží 600 kilogramů, byl objeven ve vile v americkém Miami. Současný majitel Christian de Berdouare řekl místním médiím, že když dům kupoval, nevěděl o jeho minulosti. Demolici si prý objednal, aby mohl na uvolněném pozemku postavit nový dům. Poté, co se dozvěděl, kdo byl předchozí majitel, rozhodl se celou demolici zdokumentovat. A pozvat profesionální lovce pokladů.

Ti našli trezorkrátce po začátku demolice u základů domu. Než si jej ale mohl kdokoliv prohlédnout, byl sejf odvezen mimo dosah zvědavců. De Berdouare ale řekl, že se jej pokusí otevřít co nejdříve.

Současní majitelé přirovnali trezor ke svatému grálu

Escobar vlastnil vilu až do své smrti v roce 1993. V té době byl považován za jednoho z nejbohatších lidí světa. Ačkoliv v ní drogový boss nikdy nebydlel, podle majitelů vilu příležitostně navštěvoval. Narkobaron byl známý tím, že ve svých nemovitostech ukrýval značné finanční obnosy. Proto majitelé domu mluví o nálezu jako o svatém grálu.

Miamská vila byla postavena v roce 1948 s přímým přístupem na Biscayne Bay a výhledem na panorama Miami. Floridské velkoměsto se v minulosti stalo klíčovým překladištěm drog z Jižní Ameriky. Během osmdesátých let se také stalo oblíbeným sídelním městem drogových bossů a „kokainových kovbojů“

Pablo Escobar byl vůdce největšího kolumbijského drogového kartelu na konci osmdesátých a začátku devadesátých let. Byl znám pro svoji krutost a bezohlednost, kterou používal na vypořádání se svými odpůrci. Byl zastřelen v roce 1993. Oficiálně byl zabit kolumbijskou policií, ale o jeho smrti panují dodnes dohady. V roce 1989 ho časopis Forbes zařadil na sedmé místo nejbohatších lidí planety.

jkoJakub Kopřiva
  • 0Diskuse