Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tygra pohřešovaného v Tbilisi našli mrtvého, zřejmě zahynul už při povodni

Magazín

  12:19
TBILISI - Při rozebírání trosek opuštěné továrny v gruzínském hlavním městě Tbilisi se našel mrtvý tygr, pohřešovaný od červnových povodní, které zdevastovaly zoologickou zahradu. Oznámily to v nedeli místní úřady.

Tygr sibiřský je největší kočkovitá šelma foto: Reuters

Ze zoo v Tbilisi během záplav v noci z 13. na 14. června uprchli lvi, tygři, medvědi, vlci a jaguár. Jeden z uprchlých tygrů později rozsápal v centru města člověka, policie pak šelmu zastřelila. Zoo nicméně postrádala ještě jednoho tygra.

„Je to ten tygr, po kterém se pátralo od záplav. Vedení zoo ujistilo, že je to poslední z pohřešovaných šelem,“ řekl primátor města. Zdechlinu pokrývalo bahno, což svědčí o tom, že tento tygr nejspíše zahynul už za povodně.

Více než polovina z asi 600 zvířat v zoo uhynula. Utonuli i tři zaměstnanci zahrady, kteří nestačili uprchnout před rychle stoupající vodou, podobně jako dalších 16 obyvatel města.

Gruzínec se snaží hrochovi vysvětlit, že v ulicích nemá co dělat.
Lidé se snaží usínajícího hrocha nasměrovat správným směrem.

S odstraňováním následků povodně v tbiliské zoo pomáhal i tým sedmi chovatelů z českých zoologických zahrad. Češi podle kurátora pražské zoo Petra Velenského vytahali z bahna asi stovku uhynulých zvířat.

Autor:

Právě čtete