Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Americe po 25 letech dokončili encyklopedii hinduismu

Magazín

  7:00
COLUMBIA - Ve Spojených státech má být příští týden představena komplexní encyklopedie jednoho z hlavních světových náboženství - hinduismu. Jedenáctisvazkové dílo představuje duchovní víru, filozofii i zvyky a je vyvrcholením 25 let akademického snažení, píše agentura AP.

Hinduistický festival Navaratri foto: Reprofoto

Encyklopedie je napsána v angličtině a zahrnuje zhruba 7000 článků o hinduismu a jeho zvycích. Práce se rovněž zabývá indickou historií, jazyky, uměním, hudbou, tancem, architekturou, medicínou a problémy žen. Kromě textu je v encyklopedii více než 1000 ilustrací a fotografií.

Zatím bylo vytištěno 3000 kopií nové encyklopedie. Veškerý výtěžek z prodeje získá charitativní organizace, která se věnuje vyčištění řek v Indii.

Hinduismus je třetím největším náboženstvím na světě. Podle studie Pew Research Center má zhruba miliardu následovníků. Křesťanství má 2,2 miliardy následovníků a islám 1,6 miliardy.

Učení hinduismu

  • Základním učením hinduismu je myšlenka, že duše nikdy neumírá a znovu se narodí poté, co tělo umře.
  • Duše se může znovu narodit v lidské nebo zvířecí podobě.
  • Cyklus smrti a znovuzrození pokračuje až do doby, než duše dosáhne duchovní dokonalosti a je spojena v osvícení a míru s nejvyšší bytostí.
Autoři: ,
Témata: USA, Indie

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!