Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve Skotsku draží 72 let starou whisky, vytáhli ji z vraku lodi

Magazín

  7:00
GLASGOW - Dvě vzácné lahve whisky zachráněné z vraku lodi, která se potopila v roce 1941, draží až do 5. května on-line aukční síň Scotch Whisky Auctions z Glasgowa. Úspěšný dražitel bude mít nejen historický nápoj, ale dotkne se i filmové historie.
Vrak lodi (ilustrační foto)

Vrak lodi (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Podle potopení lodi a snahy obyvatel blízkého ostrova vylovit co nejvíc z jejího nákladu totiž v roce 1949 vznikla britská filmová komedie Whisky Galore!. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

ČTĚTE TAKÉ:

Loď SS Politician o výtlaku 8000 tun plující na Jamajku se potopila ve špatném počasí u Hebrid, kde najela na mělčinu. Obyvatelé ostrova "zachránili" z vraku stovky bedniček whisky, a některé z nich zakopali, aby je ukryli před celníky. Další lahve postupně vyplavovalo moře a některé vylovili potápěči. Lahve, které se nyní draží, jsou z potápěčské výpravy k vraku z roku 1987.

Nepředpokládá se, že by whisky byla ještě vhodná ke konzumaci, ale její příběh i všechny okolnosti by podle ředitele Scotch Whisky Auctions Billa Mackintoshe mohly dražitele zaujmout.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!