3. srpna 2016 14:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ve Španělsku zatkli pět Němek kvůli netypické zábavě. Místní se báli teroristického útoku

Focení za pomocí selfie tyče - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Focení za pomocí selfie tyče - ilustrační foto. | foto: Reuters

Španělská policie zatkla pět Němek kvůli zorganizování hromadné zábavy prostřednictvím sociálních sítí, takzvané flashmob. Zábava totiž vyvolala v katalánském přímořském městě Platja d’Aro paniku, neinformovaní obyvatelé i rekreanti se lekli, že jde o teroristický útok.

Řada lidí vyslyšela pozvání předané přes sociální sítě, aby v úterý večer přijeli do Platja d’Aro a předstírala, že jsou paparazzi. Pobíhali se stativy nebo tyčemi pro selfie snímky v rukou a na oko pronásledovali fiktivní celebritu. Ostatní dovolenkáři i místní se ale dali na chaotický útěk, neboť si tyto věci v panice spletli se zbraněmi.

Mnozí si zjevně připomněli teroristický útok spáchaný 14. července ve francouzském městě Nice. Atentátník tam na promenádě vjel nákladním autem do zástupu nic netušících lidí, z nichž 84 zabil a přes 300 zranil.

Na některých videích zveřejněných na internetu po úterním flashmobu v Platja d’Aro je vidět lidi, jak pobíhají po ulicích a pokřikují. Další záběry ukazují lidi, jak se utíkají schovat do restaurace, další plačící děti a rozbité nádobí na zemi.

„Je zábava, která je nepřijatelná,“ napsal na twitteru jeden z vedoucích činitelů Katalánska Carles Puigdemont. „Záměrem mým a většiny obecních činitelů je vyvodit z toho důsledky, aby všichni pochopili, že toto není možné,“ dodal.

Podle policie muselo být kvůli zraněním, která lidé utrpěli při panice, ošetřeno 11 osob. Nepovedenou zábavu má podle agentury AFP na svědomí pět německých instruktorek ve věku 20 až 25 let, které měly na starosti mládežnickou výpravu. Obviněny jsou z narušení veřejného pořádku.

ČTK