3. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vědec se na pět dní ztratil v lese, prý hledal houby

Houbaření. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Houbaření. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

MOSKVA Vědec z Harvardu zmizel na pět dní v lese u Moskvy a policie již začala pátrat po jeho vrahovi, než se pohřešovaný Ignatij Leščiner zase našel. Vyšetřovatelé předpokládají, že osmadvacetiletý muž si nejspíše vyšel na houby a zabloudil, zůstává však záhadou, jak pět dnů prožil.

"Ztratil se můj muž, zapřísahám vás, pomozte mi ho najít. Budu bezmezně vděčná," zoufala si manželka na internetu. Choť měl po návštěvě rodičů dorazit do Moskvy v pátek večer, aby následující den odletěl zpět do USA, kde působí jako genetický výzkumník.

ČTĚTE TAKÉ:

Ale v sobotu se našel jen vědcův automobil, opuštěný i se všemi věcmi a doklady na okraji dálnice, a po muži žádná stopa.

Trnula nejen žena, pětiletý syn a čtyřletá dcera, ale i úřady. Po pohřešovaném vyhlásily pátrání a policie zahájila trestní stíhání, protože předpokládala, že se výzkumník stal obětí vraždy.

Pohřešovaný se ale nakonec objevil živý ve vsi Golygino, poblíž města Sergijev Posad u Moskvy. Odmítal však hovořit, a tak vesničané nakonec přivolali policii. Té musela pomoci s identifikací Leščinerova matka, podle níž mívá syn ve zvyku procházet se po lese, aby si utřídil myšlenky.

"Opravdový vědec - pět dní přemítal v lese a živil se jen trávou. Inu, Harvard!" poznamenal na twitteru ruský ministr školství Dmitrij Livanov. Podle médií však muž nejspíše trpí ztrátou paměti.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz