1. června 2009 16:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Veverky si postavily na hřbitově hnízdo z vlajek

Hřbitov amerických vojáků - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hřbitov amerických vojáků - ilustrační foto. | foto: AFP

PORT HURON (MICHIGAN) Na hřbitově v Port Huronu v americkém státu Michigan si veverky postavily hnízdo z amerických vlaječek, jimiž byly ozdobeny hroby válečných veteránů. Informoval o tom deník Times Herald na svých internetových stránkách.

Stejně jako v minulých letech dobrovolníci na Den obětí války, který letos připadl na 22. května, zapíchli na hroby padlých vojáků americké vlaječky. Pracovníci správy hřbitova ale druhý den zjistili, že vlaječky zmizely a na hrobech po nich zůstaly jen tyčky, na nichž byly připevněny. Pak si jeden z nich všiml, že vlajky odtrhávají veverky a odnášejí je v tlamičkách na strom. "Proč používat listy, když se dá použít látka?" komentoval počínání veverek správce hřbitova Ron Ceglarek.

Hřbitovní správa za normálních okolností nechává vlaječky na hrobech do 14. července, kdy si Američané připomínají přijetí vlajky. Nicméně letos tomu tak nebude. "Tahle banda by to určitě překazila," řekl Ceglarek na adresu veverek.

Najdete na Lidovky.cz