Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vévoda koupil část blešího trhu v Paříži

Magazín

  15:21
PAŘÍŽ - Vévoda z Westminsteru Gerald Cavendish Grosvenor, který patří mezi nejbohatší lidi v Británii, investoval do blešího trhu. Za 50 milionů eur koupil 420 stánků na nejproslulejším pařížském blešáku Saint-Ouen. Napsal to francouzský list Le Monde.
bleší trh (ilustrační foto)

bleší trh (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Ačkoli si možná řada lidí pomyslí, k čemu mu taková koupě bude, nejde o rozmar, ale promyšlenou investici. Stánky totiž jejich dosavadnímu majiteli, investičnímu fondu Tikehau Capital, dosud přinášely zisk 7,2 procenta ročně. Blešáky vynášejí stejně jako obchodní centrum podle poslední módy, napsal Le Monde.

Puces de Saint-Ouen je údajně největší podnik svého druhu na světě. Na ploše sedmi hektarů je tu 2500 stánků. Ročně sem přijde asi deset milionů lidí a udělají se tu obchody za půl miliardy eur. Od roku 2001 je bleší trh chráněn jako architektonický městský celek.

Vévoda z Westminsteru je podle letošního žebříčku časopisu Forbes 30. nejbohatší člověk na světě. Jeho jmění se odhaduje na 10 až 11 miliard dolarů (250 až 275 miliard korun).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!