Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vězeň č. 9818783 je volný

Magazín

  8:53
LOS ANGELES - Dědička hotelového impéria Paris Hiltonová, která byla odsouzena za porušování pravidel silničního provozu, včera opustila vězení. Skončilo tak bizarní třítýdenní intermezzo, při němž Hiltonová nejprve do věznice nastoupila, po třech dnech byla ze „zdravotních důvodů“ propuštěna do domácího vězení, aby se hned následující den opět vrátila za mříže.

Paris Hiltonová vyšla včera z ženské věznice v americkém Lynwoodu krátce po půlnoci místního času poté, co za mřížemi strávila polovinu trestu z původních 45 dní. foto: ČTK

Jak oznámila agentura AP, šestadvacetiletá Paris vyšla z ženské věznice v americkém Lynwoodu včera krátce po půlnoci místního času s úsměvem na rtech. Před branami na ni čekal ohromný dav kameramanů a reportérů, ve voze pak rodiče Kathy a Rick Hiltonovi. Zatím není jasné, kam z věznice odjeli. Přátelé a rodina oznámili, že plánují „poklidné rodinné setkání“. Vyvrátili tak spekulace o ohromném flámu v Las Vegas, o kterém informovala média původně.

Koketování dědičky se spravedlností

7. září 2006 - Hiltonová byla zatčena a obviněna z řízení pod vlivem alkoholu
Listopad 2006 - Úřady pozastavily platnost jejího řidičského průkazu
Leden 2007 - Kalifornský soud jí vyměřil trest ve výši 36 měsíců podmíněně a pokutu 1500 dolarů (přes 30 000 korun). Měla zakázáno řídit.
27. února 2007 - Porušila podmínku
4. května 2007 - Byla odsouzena na 45 dní za mřížemi
3. června 2007 - Přihlásila se ve věznici Twin Towers v Los Angeles, poté byla převezena do ženského nápravného zařízení v Lynwoodu. 7. června 2007 - Hiltonová byla nečekaně propuštěna, údajně trpěla psychickou krizí.
8. června 2007 - Soud poslal Hiltonovou zpátky do vězení, do nemocnice ve Twin Towers.
13. června 2007 - Vězenkyně byla převezena zpátky do ženské věznice v Lynwoodu.
26. června 2007 - Paris Hiltonová byla propuštěna na svobodu.

Celebrita proslulá skandálním nočním životem se v rozhovorech poskytnutých z vězení dušovala, že ji pobyt ve vězení od základu změnil a že toho, že je známá, už bude využívat jen k prospěšným věcem. „Došlo mi, že mě média využívala k tomu, aby se mi posmívala. Vážně jich mám dost. Myslím si, že mne obklopovali samí zlí lidé. Už nikdy s nimi nechci mít nic společného,“ uvedla ve svém prohlášení.

„Těší se, že si dá něco dobrého k jídlu a bude se moci svléknout z oranžového vězeňského stejnokroje,“ prozradila její kamarádka herečka Ashley Scottová, poté co Paris navštívila ve vězení.

Paris hodně přemýšlela
 „Jsem daleko vděčnější za všechno, co mám. Dokonce i za polštář v posteli a jídlo,“ vypověděla Hiltonová v telefonním interview pro vysílání E! News. „Nemohu se dočkat, až uvidím rodinu, dobře se najím, až budu spát opět ve své vlastní posteli a budu moci ocenit všechny ty věci, které beru jako samozřejmost. Je to zatím nejtěžší věc, která se mi kdy stala. Měla jsem mnoho času přemýšlet a dospěla jsem k závěru, že to byla nejtrpčí, ale zároveň velmi důležitá lekce v mém životě,“ řekla ve svém prohlášení.

Poté co bylo oznámeno, že jí byl za dobré chování zkrácen trest na polovinu, začal ostrý boj mezi televizními stanicemi ABC a NBC, které měly zájem o první televizní interview s momentálně nejznámější americkou vězenkyní. Jejich bitva ale skončila ve chvíli, kdy obě televize oznámily, že už o interview nemají zájem. Vedení obou kanálů byla znepokojena zprávami v médiích, podle nichž nabízely obrovské finanční částky, údajně až milion dolarů, za tento exkluzivní rozhovor.

První větší interview poskytne nakonec Paris ve čtvrtek ráno televizi CNN v pořadu populárního moderátora Larryho Kinga, a to bez nároku na honorář. „Ve středu budeme mít Paris. Celou hodinu,“ prohlásila Bridget Leiningerová ze CNN. Podle ní měl být původně hostem pořadu známý dokumentarista Michael Moore. Hiltonová byla propuštěna díky dobrému chování, dalším důvodem je prý přeplněnost věznic.

Pokud se Hiltonové podaří neporušit zákon a bude-li mít platný řidičský průkaz, skončí jí podmínka v březnu roku 2009. A pokud se slavná dědička zúčastní veřejně prospěšných prací, bude tato doba zkrácena o dvanáct měsíců, řekl listu New York Times jeden z právníků městské rady.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!