Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Klokan v Austrálii využil zahradní bazén, chtěl se ochladit. Teď je hitem internetu

Magazín

  15:35
SYDNEY - O zábavu na internetu se tentokrát postaral klokan, který byl přistižen a zachycen na záběrech, jak si lebedí v zahradním bazénu. Neobvyklá scénka se odehrála na zadním dvorku u domu v Novém Jižním Walesu, tedy regionu, který v současné době pustoší rozsáhlé požáry.

Klokan si užívá chladného bazénu. foto: FB/98.1 Power FMReprofoto

Klokani nejsou zrovna proslulí plavci. Ale pro to, aby se v současných extrémních teplotních podmínkách ochladili, udělají prakticky cokoliv, klidně využijí i vodní zdroje. Obvykle však v přírodě. Australský klokan ale nepohrdl ani zahradním bazénem.

Když obyvatelé domu neobvyklý pohled zaregistrovali, neváhali zapnout kameru. Nezvaný návštěvník ale jen napnul uši a nerušeně pokračoval v koupeli.

Uživatelé internetu se do videa okamžitě zamilovali a zahrnuli jej komentáři. Někdo byl rád, že je klokan v bezpečí, jiní vyzdvihovali jeho roztomilost. „Krásné, je v bezpečí a ochlazený. Je smutné, co tato zvířata musela vytrpět v tak hrozných podmínkách.“ napsala uživatelka Gwen Caseyová pod video.

Za požáry australských buší způsobených vlnou vysokých teplot už zaplatily životem tisíce zvířat. V zájmu přežití hledají úkryt i v zastavěných příměstských částech. Požáry totiž zlikvidovaly přes 3,7 milionu hektarů australských buší a zapříčinily smrt šesti lidí.

Podle odhadů skupiny enviromentalistů bylo jen v Novém Jižním Walesu zahubeno více než 2 000 koal. Záchranná stanice pro divoce žijící zvířata na severu Sydney zachránila z plamenů zhruba 300 zvířat. „Rozhodli jsme se je (zvířata) evakuovat. Bylo štěstí, že jsme se z ohně dostali,“ dodala Tassin Barnard, manažerka Walkabout Wildlife Park.

Autor: