13. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: ‚Měl byste mu dát k večeři steak.‘ Statečný pes odehnal ze zahrady medvěda

Nebojácný pes se vrhl na medvěda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nebojácný pes se vrhl na medvěda. | foto: Reprofoto

New Jersey Záběry z jedné americké zahrady v New Jersey, které zobrazují potyčku medvěda se psem, obletěly USA. Sousedé z okolí se shodují na tom, že hrdinovi dne pošlou něco dobrého k jídlu.

„Je to úžasné štěně, které občas hlídá i děti. Nyní je definitivně jasné, že je drží v bezpečí,“ napsal na Facebooku Mark Stinziano, autor záběrů. To zachycuje malého černého medvěda, který přijde na zahradu a strhne z držáku ptačí krmítko, jehož obsah začne pojídat.

V tu chvíli se ale na zahradě objeví pes Riley, který patří sousedům. Nebojácně se na nezvaného návštěvníka vrhá, což medvěda překvapí a dává se na útěk.

„Riley 1, medvěd 0,“ doplnil Stinziano. „Pracoval jsem v garáži, moje žena byla uvnitř domu, a v tu chvíli se medvědí vetřelec rozhodl, že se zastaví na občerstvení,“ řekl poté v rozhovoru pro televizi ABC.

Rileyho majitel Alan Tlusty řekl stejné televizi, že je to neuvěřitelné. „Ano, pokud vidí medvěda někde v lese, tak se za ním rozeběhne, ale nikdy jsem neviděl, že by jednal až s takovou neúprosností,“ pousmál se.

Ostatní obyvatelé čtvrti se také shodli na tom, že psova odvážnost je obdivuhodná. „Měl byste mu dát k večeři steak,“ shodli se.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky