Čtvrtek 24. září 2020svátek má Jaromír 23 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: ‚Měl byste mu dát k večeři steak.‘ Statečný pes odehnal ze zahrady medvěda

Nebojácný pes se vrhl na medvěda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nebojácný pes se vrhl na medvěda. | foto: Reprofoto

New Jersey Záběry z jedné americké zahrady v New Jersey, které zobrazují potyčku medvěda se psem, obletěly USA. Sousedé z okolí se shodují na tom, že hrdinovi dne pošlou něco dobrého k jídlu.

„Je to úžasné štěně, které občas hlídá i děti. Nyní je definitivně jasné, že je drží v bezpečí,“ napsal na Facebooku Mark Stinziano, autor záběrů. To zachycuje malého černého medvěda, který přijde na zahradu a strhne z držáku ptačí krmítko, jehož obsah začne pojídat.

V tu chvíli se ale na zahradě objeví pes Riley, který patří sousedům. Nebojácně se na nezvaného návštěvníka vrhá, což medvěda překvapí a dává se na útěk.

„Riley 1, medvěd 0,“ doplnil Stinziano. „Pracoval jsem v garáži, moje žena byla uvnitř domu, a v tu chvíli se medvědí vetřelec rozhodl, že se zastaví na občerstvení,“ řekl poté v rozhovoru pro televizi ABC.

Rileyho majitel Alan Tlusty řekl stejné televizi, že je to neuvěřitelné. „Ano, pokud vidí medvěda někde v lese, tak se za ním rozeběhne, ale nikdy jsem neviděl, že by jednal až s takovou neúprosností,“ pousmál se.

Ostatní obyvatelé čtvrti se také shodli na tom, že psova odvážnost je obdivuhodná. „Měl byste mu dát k večeři steak,“ shodli se.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky
Rychlá zdravá svačinka? Hledáme 40 testerek, které vyzkouší Sunar BIO kapsičky

Ve spolupráci se Sunarem, tradičním českým výrobcem dětské výživy, jsme si pro vás připravili velké testování BIO kapsiček.