Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Muž cestoval sám letadlem pro sedmdesát lidí. Jeho video se stalo hitem

Magazín

  14:21
ASPEN (USA) - Virálním hitem se na Twitteru stalo video Vincenta Peoneho, který se ke svému překvapení proletěl jako jediný cestující v letadle pro sedmdesát lidí. Peone celou událost zdokumentoval a jeho video sbírá jeden "lajk" za druhým.

Na palubě letadla kromě Vincenta Peoneho a personálu nikdo nebyl. foto: Twitter.com/ @vincentpeone

Vincent Peone, filmový režisér a spisovatel trávil čas v Aspenu v Coloradu. Když chtěl přeletět do Salt Lake City, tak zjistil, že jeho původní let byl přesunut. „Zavolal jsem letecké společnosti Delta a dostal jsem informace o tom, jaké lety jsou k dispozici,“ vyjádřil se Peone pro Washington Post. To, že v letadle pro sedmdesát lidí poletí úplně sám, se podle vlastních slov dozvěděl až na letišti. „Myslím, že důvod byl ten, že do Salt Lake City museli letět, aby vyzvedli lidi a přilétli pak s nimi zpět,“ konstatoval Peone.

Peoneho video začíná v okamžiku, kdy letuška u odletové brány poprosí jediného pasažéra, aby nastoupil na palubu včas. „To jsem já,“ reaguje Peone a vychází vstříc svému zážitku. V další části videa se ptá pracovnice na letišti, jestli už viděla letět samotného pasažéra. Žena odpovídá, že ano. Peone také mine obsluhu letadla, která přidává do zavazadlového prostoru pytle s pískem kvůli zvýšení váhy.

Uvnitř letadla Peone dokumentuje letušku, která ho vítá slovy: „Dobrý večer Vincente, vítejte na palubě.“ Poté se režisér pozdraví s piloty v kokpitu a video končí jeho pózou s drinkem v ruce a spokojeným výrazem při vystupování z letadla.

Po zveřejnění videa se na Twitteru objevilo mnoho komentářů. Lidé se často se shodli na tom, že takové cestování muselo být pro Peoneho mimořádným zážitkem. Někteří dokonce sdíleli, že měli při letu se společností Dealta tu samou zkušenost.

Našli se ale i tací, kteří společnost zkritizovali. „To je super. Jediná věc, kterou pro mě Delta kdy udělala, byla ztráta zavazadel,“ ironicky konstatoval uživatel jménem Justin.

Nečekaným hrdinou celého videa se stal kopilot. Ten přívítal cestujícího s úsměvem od ucha k uchu a na poděkování za let mu odpověděl: „Žádný problém.“ A právě kopilota v komentářích na Twitteru obdivuje mnoho lidí, zejména žen. „Chtěla bych vědět o tom pilotovi více,“ zněl například jeden z komentářů. „Chci privátní let s kopilotem,“ stálo v dalším.

Společnost Delta Air Airlines existuje už od roku 1924 a zprostředkovává podle informací na svém webu více než patnáct tisíc letů denně. Kromě toho byla už sedmkrát za posledních osm let jmenována nejobdivovanější leteckou společností.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat