Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: Muž cestoval sám letadlem pro sedmdesát lidí. Jeho video se stalo hitem

Na palubě letadla kromě Vincenta Peoneho a personálu nikdo nebyl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na palubě letadla kromě Vincenta Peoneho a personálu nikdo nebyl. | foto: Twitter.com/ @vincentpeone

ASPEN (USA)  Virálním hitem se na Twitteru stalo video Vincenta Peoneho, který se ke svému překvapení proletěl jako jediný cestující v letadle pro sedmdesát lidí. Peone celou událost zdokumentoval a jeho video sbírá jeden "lajk" za druhým.

Vincent Peone, filmový režisér a spisovatel trávil čas v Aspenu v Coloradu. Když chtěl přeletět do Salt Lake City, tak zjistil, že jeho původní let byl přesunut. „Zavolal jsem letecké společnosti Delta a dostal jsem informace o tom, jaké lety jsou k dispozici,“ vyjádřil se Peone pro Washington Post. To, že v letadle pro sedmdesát lidí poletí úplně sám, se podle vlastních slov dozvěděl až na letišti. „Myslím, že důvod byl ten, že do Salt Lake City museli letět, aby vyzvedli lidi a přilétli pak s nimi zpět,“ konstatoval Peone.

Peoneho video začíná v okamžiku, kdy letuška u odletové brány poprosí jediného pasažéra, aby nastoupil na palubu včas. „To jsem já,“ reaguje Peone a vychází vstříc svému zážitku. V další části videa se ptá pracovnice na letišti, jestli už viděla letět samotného pasažéra. Žena odpovídá, že ano. Peone také mine obsluhu letadla, která přidává do zavazadlového prostoru pytle s pískem kvůli zvýšení váhy.

Uvnitř letadla Peone dokumentuje letušku, která ho vítá slovy: „Dobrý večer Vincente, vítejte na palubě.“ Poté se režisér pozdraví s piloty v kokpitu a video končí jeho pózou s drinkem v ruce a spokojeným výrazem při vystupování z letadla.

Po zveřejnění videa se na Twitteru objevilo mnoho komentářů. Lidé se často se shodli na tom, že takové cestování muselo být pro Peoneho mimořádným zážitkem. Někteří dokonce sdíleli, že měli při letu se společností Dealta tu samou zkušenost.

Našli se ale i tací, kteří společnost zkritizovali. „To je super. Jediná věc, kterou pro mě Delta kdy udělala, byla ztráta zavazadel,“ ironicky konstatoval uživatel jménem Justin.

Nečekaným hrdinou celého videa se stal kopilot. Ten přívítal cestujícího s úsměvem od ucha k uchu a na poděkování za let mu odpověděl: „Žádný problém.“ A právě kopilota v komentářích na Twitteru obdivuje mnoho lidí, zejména žen. „Chtěla bych vědět o tom pilotovi více,“ zněl například jeden z komentářů. „Chci privátní let s kopilotem,“ stálo v dalším.

Společnost Delta Air Airlines existuje už od roku 1924 a zprostředkovává podle informací na svém webu více než patnáct tisíc letů denně. Kromě toho byla už sedmkrát za posledních osm let jmenována nejobdivovanější leteckou společností.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...