25. března 2018 19:43 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: Chtěl dokázat teorii o ploché Zemi, odstartoval proto v raketě. Zřítila se po 600 metrech

Raketa se roztříštila na dva kusy, samotný Hughes však vyvázl jen s lehčími... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Raketa se roztříštila na dva kusy, samotný Hughes však vyvázl jen s lehčími... | foto: ČTK

WASHINGTON/PRAHA Amatérský vynálezce a konspirační teoretik „Mad“ (šílený) Mike Hughes opět dostal do hledáčku médií. Na podomácku vyrobené raketě se vyznavač teorie, že Země je plochá, dostal do výšky téměř 600 metrů - a následně se spustil na padáku k zemi. Raketa se roztříštila na dva kusy, samotný Hughes však vyvázl jen s lehčími zraněními.

„Už mě nebavilo, jak lidé říkají, že jsem vyměkl a nepostavil raketu,“ vysvětlil 61letý řidič limuzíny. Hughes po letech slibů, že úspěšně postaví vlastní raketu, odstartoval z Mohavské pouště v sobotu ve tři hodiny odpoledne místního času. Na raketě pracoval několik měsíců ve své garáži.

Amatérský vynálezce a konspirační teoretik Mike Hughes se opět dostal do...
Amatérský vynálezce a konspirační teoretik Mike Hughes se opět dostal do...

Původně měl startovat loni v listopadu, svůj pokus však musel odložit kvůli úřadům. Hughes nyní tvrdí, že mu nikdy nešlo o to dokázat, že Země je plochá, spíš chtěl ukázat, že skutečně dokáže sestavit funkční raketu, informuje server The Independent.

V okamžiku, kdy musel použít padák, prý raketa dosáhla rychlosti zhruba 560 kilometrů v hodině. Test byl úspěšný až na to, že amatérský věděc padal nepřiměřeně rychle, což mu způsobilo lehká poranění při dopadu. Hughes tvrdí, že nejde o jeho poslední experiment - v plánu má například i kandidaturu na guvernéra.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!