Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Víte, kdo je Kathryn Hudsonová? Které slavné hvězdy si změnily jméno

Magazín

  6:30
NEW YORK - Pokud si myslíte, že některé celebrity byly ke slávě předurčeny už svým úžasným, libozvučným, či snadno zapamatovatelným jménem, tak to pusťte z hlavy. V mnoha případech jde o "umělecký pseudonym", který si tisíce slavných vybraly z mnoha různých důvodů. Někteří měli například dojem, že chytlavějším jménem snáz zaujmou davy - a jiným se nelíbilo jméno, které jim vybrali rodiče.

Netradiční doplňky zvolila i zpěvačka Katy Perry. Ozdobila si zuby zlatem a blýskavými kamínky. foto: Reuters

Hrstka herců si pak jméno změnit jednoduše musela, protože jejich odborový svaz v USA povoluje registraci pouze jednoho člověka pod jedním jménem. To je případ hvězdy filmů o Batmanovi Michaela Keatona, který se stal Keatonem, neboť Michael Douglas už v systému figuroval.

Dětská televizní hvězdička a nyní zpěvačka Miley Cyrusová dostala od rodičů křestní jména Destiny Hope. Jako dítě se ale pořád smála, proto jí rodiče začali přezdívat "smiley" - usměvavá - a z toho později vznikla zkratka Miley.

Anebo například zpěvačka Katy Perryová, která se narodila jako Kathryn Hudsonová. Podle serveru news.com.au se rozhodla změnit si příjmení na Perryová, což bylo dívčí jméno její matky, aby si ji lidé nepletli s herečkou Kate Hudsonovou.

ČTĚTE TAKÉ

Herečka Olivia Wildeová, která je hvězdou filmů TRON, se původně jmenovala Cockburnová - a vcelku pochopitelně tedy nebyla nijak nadšená z příjmení, v němž se vyskytuje i jedno z anglických synonym pro penis.

Zpěvák Elton John si zase změnil jméno z původního Reginald Kenneth Dwight, o němž měl pocit, že nepatří mezi nejchytlavější v hudebním průmyslu. A nejspíš měl pravdu.

Vin Diesel by se jménem Mark Sinclar Vincent neprorazil

Herec Joaquin Phoenix přišel na svět jako Joaquín Rafael Bottom. A vzhledem k tomu, že "bottom" znamená mimo jiné i zadek, změnou jména zaťal tipec všem, kdo na toto téma trousili anatomické vtípky.

Herecký drsňák Vin Diesel se poměrně záhy rozhodl rozloučit se svým původním jménem Mark Sinclair Vincent. Vzhledem k tomu, že v posledních letech září ve filmové sérii Rychle a zběsile, byl "Diesel" evidentně správná volba.

Herečka Demi Mooreová patrně rovněž měla pocit, že má víc šancí zahájit úspěšnou kariéru, pokud i vybere jiné jméno, než Demetria Gene Guynesová. A stejné rozhodnutí před lety učinil herec Michael Caine - původním jménem Maurice Joseph Micklewhite.

Autoři: ,