8. července 2010 11:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vítězka soutěže o nejošklivějšího psa světa nemá oko, ale tančí

Princezna Abby zvítězila na soutěži o nejošklivějšího psa na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princezna Abby zvítězila na soutěži o nejošklivějšího psa na světě. | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Princezně Abby chybí oko a spousta chlupů. Uši má jako králík, hrb připomíná velblouda a poskakuje jako klokan. Nohy proporcemi neodpovídají tělu a ocas je podivně zkroucený. Stačí přidat velkou dávku charismatu, několik neobvyklých tanečních pohybů, a je tu obrázek tříkilogramové čivavy, vítězky soutěže o nejošklivějšího psa na světě, která se konala na veletrhu Sonoma-Marin v kalifornské Petalumě.

Napsala o ní agentura AP.

"Ostatním připadá ošklivá a děti sousedů se jí nejdřív trochu bály," řekla 67letá majitelka Kathleen Francisová z města Clearlake severně od San Franciska. "Ale já myslím, že je hezká až moc".

Psíka spatřila před pěti měsíci u veterináře - zablešenou a vychrtlou krátce poté, co ji na ulicích našli členové spolku ochránců zvířat.

"Prostě jsem si ji zamilovala," řekla Francisová, která několik měsíců předtím našla po dlouhé době práci. Do prodejny řetězce Kmart vzdálené 65 kilometrů od domova jezdí pracovat na noční směny za minimální plat. Ještě v ordinaci psa pojmenovala Princezna Abby a začala spřádat plány na její osvojení.

Když spatřila plakát soutěže o nejošklivějšího psa na světě, který sliboval veterinární prohlídku zdarma, zapsala Princeznu do soutěže.

Princezna Abby - nejošklivější pes na světě - se svou majitelkou.

Abby po třech kolech soutěže na konci června vyhrála mimo jiné 2600 dolarů (takřka 53 000 korun), smlouvu na modeling, cestu do New Yorku kvůli účasti v ranních show, 1,8 metru vysoký pohár nebo psí oblečky za tisíc dolarů (více než 20 000 korun).

Podle producentky soutěže Vicky DeArmonové prý vítězství Abby měla v kapse, když na pódiu začala tančit a prosit o pamlsky.

Zvěrolékařka Karen Halliganová při soutěži sdělila, že za většinu Abbyiných zdravotních obtíží zřejmě mohlo křížení mezi příbuznými jedinci.

ČTK, Lidovky.cz