Středa 12. května 2021svátek má Pankrác 19 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vlastní adventní věnec. Jak si ho vyrobit doma?

Jak vyrobit vánoční věnec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak vyrobit vánoční věnec | foto: Shutterstock

Adventní věnec je dekorací, která do domácností již tradičně přináší tu pravou předvánoční atmosféru. Vyrobit si vlastní věnec není nijak složité, navíc po svém a zábavně.

Co budete potřebovat:

Korpus – seženete jej v kutilských potřebách a v květinářstvích v různých velikostech. Pořídit můžete levnější polystyrenový nebo můžete investovat do slaměného, který lze po Vánocích odstrojit, vydrží i několik sezon. 

Větvičky – z jehličnatých stromů, nejlepší je jedlička (jen tak neopadá a navíc vás při práci nepopíchá), použít však můžeme i smrček a borovici. Špatně nevypadají ani cypřiš a túje – ty však pro adventní věnce nedoporučujeme, a to kvůli jejich až příliš aromatickému zápachu. Použít je však můžete například pro výrobu závěsného věnce na dveře.

Větvičky nastříháme tak, aby se nám s nimi dobře pracovalo (cca 15 cm dlouhé)....

Svíčky – tradičně se na věnec dávají čtyři – symbolizují čtyři neděle adventního období. K sehnání jsou v různých barvách a velikostech. Relativní novinkou jsou elektrické svíčky, které ty pravé téměř dokonale imitují. Poptejte se po nich, pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky. Ty nejlepší jsou voskové, takže na první pohledmálokdo pozná, že uvnitř nehoří plamínek. Některé dokonce mají senzor, díky kterému se, jako pravé svíčky, po sfouknutí zhasnou. Pravé svíčky mějte vždy pod dohledem, věnec může vzplát velmi snadno.

Bodce na svíčky – používají se pro uchycení svíček na věnec. Jedná se o kruhovitý železný tácek s bodci na obou stranách, díky kterému by svíčky měly být na věnec bezpečně umístěné. Opatrnost je však namístě i při jejich použití. Nikdy neumísťujte svíčky přímo na věnec.

Na věnec usadíme bodce na svíčky, můžeme je umístit buď pravidelně „do...

Tavná pistole včetně náplní – je nejlepší možností pro lepení dekorací – práce s ní je rychlá a čistá. Je ale samozřejmě nahraditelná jinými metodami lepení.

Přírodniny – krásně vypadají šišky, ořechy, roličky skořice, badyán, lýko, sušené ovoce, například kolečka pomerančů.

Dekorace – podle vkusu, fantazie a možností – stuhy, ozdůbky různého druhu od dřevěných po plstěné. Připravte si také zahradnický drátek, nůžky a kleštičky.

Poslední krok je nejzábavnější – dozdobení. To je již opravdu jen na vás. My...

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Čistá podlaha včetně všech rohů? S mopem Vileda Spin & Clean to zvládnete snadno
Čistá podlaha včetně všech rohů? S mopem Vileda Spin & Clean to zvládnete snadno

Přihlaste se o testování lehkého a praktického mopu od Viledy Spin & Clean. Zaujme nejen kulatou rotační hlavou, ale hlavně pak unikátní konstrukcí...