Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vlastní adventní věnec. Jak si ho vyrobit doma?

Magazín

  6:33
Adventní věnec je dekorací, která do domácností již tradičně přináší tu pravou předvánoční atmosféru. Vyrobit si vlastní věnec není nijak složité, navíc po svém a zábavně.

Jak vyrobit vánoční věnec foto: Shutterstock

Co budete potřebovat:

Korpus – seženete jej v kutilských potřebách a v květinářstvích v různých velikostech. Pořídit můžete levnější polystyrenový nebo můžete investovat do slaměného, který lze po Vánocích odstrojit, vydrží i několik sezon. 

Větvičky – z jehličnatých stromů, nejlepší je jedlička (jen tak neopadá a navíc vás při práci nepopíchá), použít však můžeme i smrček a borovici. Špatně nevypadají ani cypřiš a túje – ty však pro adventní věnce nedoporučujeme, a to kvůli jejich až příliš aromatickému zápachu. Použít je však můžete například pro výrobu závěsného věnce na dveře.

Větvičky nastříháme tak, aby se nám s nimi dobře pracovalo (cca 15 cm dlouhé)....

Svíčky – tradičně se na věnec dávají čtyři – symbolizují čtyři neděle adventního období. K sehnání jsou v různých barvách a velikostech. Relativní novinkou jsou elektrické svíčky, které ty pravé téměř dokonale imitují. Poptejte se po nich, pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky. Ty nejlepší jsou voskové, takže na první pohledmálokdo pozná, že uvnitř nehoří plamínek. Některé dokonce mají senzor, díky kterému se, jako pravé svíčky, po sfouknutí zhasnou. Pravé svíčky mějte vždy pod dohledem, věnec může vzplát velmi snadno.

Bodce na svíčky – používají se pro uchycení svíček na věnec. Jedná se o kruhovitý železný tácek s bodci na obou stranách, díky kterému by svíčky měly být na věnec bezpečně umístěné. Opatrnost je však namístě i při jejich použití. Nikdy neumísťujte svíčky přímo na věnec.

Na věnec usadíme bodce na svíčky, můžeme je umístit buď pravidelně „do...

Tavná pistole včetně náplní – je nejlepší možností pro lepení dekorací – práce s ní je rychlá a čistá. Je ale samozřejmě nahraditelná jinými metodami lepení.

Přírodniny – krásně vypadají šišky, ořechy, roličky skořice, badyán, lýko, sušené ovoce, například kolečka pomerančů.

Dekorace – podle vkusu, fantazie a možností – stuhy, ozdůbky různého druhu od dřevěných po plstěné. Připravte si také zahradnický drátek, nůžky a kleštičky.

Poslední krok je nejzábavnější – dozdobení. To je již opravdu jen na vás. My...
Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...