11. srpna 2014 11:22 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ruský lék proti vedru: vytvořte si v bytě bazén z igelitu a izolepy

Hrdiny posledních týdnů se v regionech centrálního Ruska sužovaných... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrdiny posledních týdnů se v regionech centrálního Ruska sužovaných... | foto: TwitterReprofoto

MOSKVA Hrdiny posledních týdnů se v regionech centrálního Ruska sužovaných třicetistupňovým vedrem stali nejmenovaní školáci z okolí Orla, kteří si zřídili bazén přímo u sebe doma, jen za pomoci igelitu a lepící pásky.

Nápad vyvolal takový rozruch na sociálních sítích i v médiích, že před napodobováním varovali záchranáři z ministerstva pro mimořádné situace: "Je to životu nebezpečné. Voda může vyvolat zkrat!" Komentátory na internetu ale více zajímalo, v kolikátém patře se bytový bazén nachází, zda sousedé jsou v obraze, jak po návratu domů zareagovala matka výtečníků a jak to vlastně celé dopadlo, poznamenal server newsru.com.

ČTĚTE TAKÉ:

Vyskytly se i poznámky překračující okresní rámec, o "ztracené generaci", o neporazitelnosti země, v níž je cosi takového možné, až po proroctví: "Bravo hoši, vás do armády neodvedou!"

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?