1. května 2010 10:29 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vojáci USA v Afghánistánu natočili svou verzi klipu Lady Gaga

Americký voják paroduje klip Lady Gaga Telephone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký voják paroduje klip Lady Gaga Telephone | foto: Lidovky.cz

NEW YORK Skupina amerických vojáků sloužících v Afghánistánu natočila svou verzi klipu k písni Telephone od zpěvačky Lady Gaga. Podle serveru Gawker v něm vojáci střídající uniformu s odvážnějšími kostýmy, houpou boky a škubají zápěstími skoro jako profesionálové.

"Připravte se na fantastický zážitek. Zatím jde o pracovní verzi, musíme ještě natočit a sestříhat další scény. Kluci jsou ale pořád na misích, takže filmovat je těžší, než by si člověk myslel," napsal uživatel Malimelcher, který video umístil na server YouTube.

Ve videu k písni Telephone kromě Lady Gaga vystupuje i zpěvačka Beyoncé, která ve skladbě také zpívá. Krátký a záměrně kontroverzní snímek natočil švédský režisér Jonas Äkerlund, přičemž částečně odkazuje na snímky Kill Bill a Pulp Fiction od Quentina Tarantina.

Na začátku klipu, který má necenzurovanou i "čistou" verzi, je Lady Gaga ve vězení, kde je mimo jiné svléknuta donaha a různě se potýká se svými spoluvězeňkyněmi. Následně ji vykoupí Beyoncé.

Obě zpěvačky pak jedou dodávkou z filmu Kill Bill nazvanou Kundolap. Posléze se ocitnou v motorestu, kde Lady Gaga všem otráví jídlo. Na konci klipu obě zpěvačky v dodávce unikají před policií.

Američtí vojáci se z klipu zatím soustředili především na rekonstrukci tanečních scén. Ohlasy na jejich kreace v diskuzi na serveru Gawker se pohybují od souhlasných, přes ironické po odmítavé.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz