Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vojáky v Londýně ohrožovaly zvrhlé školačky

Magazín

  14:19
LONDÝN - V nejvypjatějších dobách druhé světové války se londýnskými ulicemi šířila skrytá hrozba v podobě zvrhlých školaček. Ty předávaly americkým vojákům pohlavní nemoci, a snižovaly tak jejich bojeschopnost. S odvoláním na nyní odtajněné dokumenty z té doby to uvedla agentura Reuters.

američtí vojáci za druhé světové války - ilustrační foto

Hlavně v roce 1942 zaznamenaly úřady v Londýně příliv "napůl delikventních" dívek, které utíkaly z domovů mládeže a penzionátů v zemi a mnohdy trpěly venerickými chorobami. V metropoli se snadno seznamovaly v kavárnách a barech s americkými vojáky, kteří měli hodně peněz.

"Takové dívky byly z pohledu šíření pohlavních chorob větším nebezpečím než prostitutky. Američtí vojáci si je totiž mezi sebou předávali, a tak každá z nich mohla za krátkou dobu nakazit mnoho lidí," napsala ministerstvu vnitra tehdejší policie, která dívky označila za skutečnou hrozbu.

Za hlavní způsob obrany Scotland Yard stanovil nucené prohlídky a případnou léčbu všech takových mladých žen. Vyzval také k větší spolupráci školy, aby hlásily úřadům veškeré zmizelé dívky, které se mohly vydat do Londýna, a to s upřesněním, zda mohou trpět pohlavní nemocí. Například škola s polepšovnou Knowle Hill v hrabství Warwickshire v roce 1942 zaznamenala 88 útěků.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat