Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vojáky v Londýně ohrožovaly zvrhlé školačky

LONDÝN V nejvypjatějších dobách druhé světové války se londýnskými ulicemi šířila skrytá hrozba v podobě zvrhlých školaček. Ty předávaly americkým vojákům pohlavní nemoci, a snižovaly tak jejich bojeschopnost. S odvoláním na nyní odtajněné dokumenty z té doby to uvedla agentura Reuters.

Hlavně v roce 1942 zaznamenaly úřady v Londýně příliv "napůl delikventních" dívek, které utíkaly z domovů mládeže a penzionátů v zemi a mnohdy trpěly venerickými chorobami. V metropoli se snadno seznamovaly v kavárnách a barech s americkými vojáky, kteří měli hodně peněz.

"Takové dívky byly z pohledu šíření pohlavních chorob větším nebezpečím než prostitutky. Američtí vojáci si je totiž mezi sebou předávali, a tak každá z nich mohla za krátkou dobu nakazit mnoho lidí," napsala ministerstvu vnitra tehdejší policie, která dívky označila za skutečnou hrozbu.

Za hlavní způsob obrany Scotland Yard stanovil nucené prohlídky a případnou léčbu všech takových mladých žen. Vyzval také k větší spolupráci školy, aby hlásily úřadům veškeré zmizelé dívky, které se mohly vydat do Londýna, a to s upřesněním, zda mohou trpět pohlavní nemocí. Například škola s polepšovnou Knowle Hill v hrabství Warwickshire v roce 1942 zaznamenala 88 útěků.

Premium

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...