Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vondráčková chce po státu téměř 15 milionů

Magazín

  22:46
PRAHA - Zpěvačka Helena Vondráčková bude žádat stát o náhradu škody ve výši přes 14,6 milionu korun. Důvodem jsou údajné průtahy, které provázejí několik jejích trestních oznámení proti bulvárnímu časopisu.

Vondráčková foto: Pavel WellnerLidové noviny

Žádost předá v úterý ministerstvu spravedlnosti její manžel Martin Michal. "Škoda vznikla porušováním zákona ze strany policie a státního zastupitelství," řekl dnes Michal.

Vondráčková se v této záležitosti obrací i na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Krom toho bude žádat ještě dalších deset milionů korun, a to jako náhradu za nemajetkovou újmu. "Musíme ale počkat na to, až zákon, který to umožňuje, vyjde ve sbírce zákonů, což je otázka dní," poznamenal Michal.

Manželé se obávají, že situace dospěje až k promlčení některých skutků, které považují za trestné činy. Již dříve podali k Inspekci ministra vnitra žádost o prověření, zda postup orgánů činných v trestním řízení nelze považovat za páchání trestné činnosti.

Podle Michala se dosud nic nestalo. Žádnou odezvu podle něj neměla ani interpelace stínového ministra vnitra a místopředsedy ODS Ivana Langra, s níž se obrátil na ministra vnitra Františka Bublana. Nic podle něj neudělalo ani ministerstvo spravedlnosti, které manželé žádali, aby odstranilo průtahy ve vyšetřování podání na bulvární časopis. Víc než 24 měsíců podle Michala nebyl proveden ani jeden vyšetřovací úkon. Manželé žalovali časopis za zhruba stovku článků, s tím, že jsou lživé a pomlouvačné.

Požadovaná náhrada přesahující 14,6 milionu korun představuje podle Michala škodu na tržbách. "Nedělali jsme odhad, ale vyhodnocení tržeb, které byly před mediální kampaní časopisu a které byly po ní. Pokles je tam úplně evidentní. Po Heleně byla daleko menší poptávka," uvedl Michal.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat