Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vondráčková chce po státu téměř 15 milionů

Magazín

  22:46
PRAHA - Zpěvačka Helena Vondráčková bude žádat stát o náhradu škody ve výši přes 14,6 milionu korun. Důvodem jsou údajné průtahy, které provázejí několik jejích trestních oznámení proti bulvárnímu časopisu.

Vondráčková foto: Pavel WellnerLidové noviny

Žádost předá v úterý ministerstvu spravedlnosti její manžel Martin Michal. "Škoda vznikla porušováním zákona ze strany policie a státního zastupitelství," řekl dnes Michal.

Vondráčková se v této záležitosti obrací i na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Krom toho bude žádat ještě dalších deset milionů korun, a to jako náhradu za nemajetkovou újmu. "Musíme ale počkat na to, až zákon, který to umožňuje, vyjde ve sbírce zákonů, což je otázka dní," poznamenal Michal.

Manželé se obávají, že situace dospěje až k promlčení některých skutků, které považují za trestné činy. Již dříve podali k Inspekci ministra vnitra žádost o prověření, zda postup orgánů činných v trestním řízení nelze považovat za páchání trestné činnosti.

Podle Michala se dosud nic nestalo. Žádnou odezvu podle něj neměla ani interpelace stínového ministra vnitra a místopředsedy ODS Ivana Langra, s níž se obrátil na ministra vnitra Františka Bublana. Nic podle něj neudělalo ani ministerstvo spravedlnosti, které manželé žádali, aby odstranilo průtahy ve vyšetřování podání na bulvární časopis. Víc než 24 měsíců podle Michala nebyl proveden ani jeden vyšetřovací úkon. Manželé žalovali časopis za zhruba stovku článků, s tím, že jsou lživé a pomlouvačné.

Požadovaná náhrada přesahující 14,6 milionu korun představuje podle Michala škodu na tržbách. "Nedělali jsme odhad, ale vyhodnocení tržeb, které byly před mediální kampaní časopisu a které byly po ní. Pokles je tam úplně evidentní. Po Heleně byla daleko menší poptávka," uvedl Michal.

Autor:

AURES Holdings a.s.
Pracovník podpory prodeje Brno

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 34 000 - 34 000 Kč