17. dubna 2010 18:09 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vtipy čeří web: Island bojuje s věřiteli, sáhl po geotermálních zbraních

Island po výbuchu sopky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Island po výbuchu sopky | foto: Reuters

BRUSEL Přestože výbuch islandské sopky vyvolal chaos v letecké dopravě, na internetových sociálních sítích už se objevují vtipy odkazující na mračna prachu, která uzavřela velkou část evropského vzdušného prostoru.

"Island vypne sopku teprve tehdy, až mu budou odpuštěny jeho dluhy," odkazuje status uživatele na síti Twitter na konflikt mezi Islandem na jedné straně a Británií a Nizozemskem na straně druhé.´

Islandští voliči totiž v březnu v referendu odmítli výplatu náhrad za peníze, které měli obyvatelé Nizozemska a Británie uloženy ve zkrachovalé islandské bance Icesave.

Ze stejného soudku je i další zpráva na Twitteru: "Konflikt mezi Islandem a Británií eskaluje, Island sáhl po geotermálních zbraních!"

Další uživatelé internetové sítě si berou na mušku stávku, kterou němečtí letoví dispečeři plánovali na příští týden. "Letecké odbory jsou solidární s vulkánem. Jejich mluvčí říká: Sledujeme stejný cíl."

Vulkán pod ledovcem Eyjafjallajökull vychrlil do vzduchu obrovské množství popela, který se rozprostřel nad velkou částí Evropy a zastavil zde letecký provoz.

ČTK