Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vysněný domácí mazlíček? Za fotku na Facebooku

Magazín

  7:00
Nikdy nepodceňuj sílu internetu, opakuje si teď asi otec malého Remiho Dan Urbano, který kvůli Facebooku musel pořídit synovi kočku. Slíbil mu totiž, že pokud chlapec na sociální síti nasbírá přes tisíc 'To se mi líbí', koupí mu domácí zvířátko. Remiho přání nakonec na Facebooku symbolicky podpořilo přes 120 tisíc lidí.

Remi a Evelyn využili Facebook k získání vysněného mazlíčka foto: facebook.com

"Hej, Facebooku. Moje sestřička a já opravdu moc chceme kočku. Tatínek nám slíbil, že ji dostaneme, když nasbíráme 1 000 'To se mi líbí'. Dejte 'To se mi líbí' na tuhle fotku, prosím. Děkujeme!" napsal na dětskou nástěnku sedmiletý Remi a vyfotil se s malou sestrou Evelyn.

Pochlubte se fotkou vašeho mazlíčka a vyhrajte!

Zapojte se serverem Lidovky.cz do Souboje domácích mazlíčků a vyhrajte krmení pro svého pejska či kočičku na rok zdarma. Do soutěže se můžete přihlásit ZDE.

Přál si, aby fotografie nasbírala aspoň 1 000 'To se mi líbí', ale asi nepředpokládal, jakou lavinu jeho výzva strhne. Fotografii začali lidé hromadně sdílet a brzy nasbírala 120 tisíc 'To se mi líbí' a více než 100 tisíc sdílení.O jeho výzvě napsal i deník Daily Mail.

Remi s kočkou, kterou dostal do rodičů

Dětem se snažila pomoci i jejich matka Marisa. Pod fotografii napsala: "Dan si myslí, že to nezvládneme. Já říkám, že ano! Pomozte nám. Moc si přejeme kočku pojmenovanou Hairy Pawturrr. Jestli nechcete dát 'To se mi líbí', tak sdílejte. Sdílení se taky počítá. Moc vám všem děkujeme!" Jméno zvířátka zdůvodnila jako poctu fantasy postavě Harryho Pottera, ovšem v ženské verzi.

Palce z Asie i Evropy
Jako první přicházely zvednuté palce od kamarádů, později se ale fotografie začala virálně sdílet a 'To se mi líbí' teď přichází od neznámých lidí z Asie i Evropy. Syn je nejšťastnější z toho, že mi dokázal, jak moc jsem se mýlil, když jsem mu nevěřil, že podporu sežene, vzkázal médiím otec, který nakonec synovi kočku opravdu koupil. Fotku dětí se zvířátkem zveřejnili rodiče - jak jinak - na Facebooku.

Autor:

Můj syn je blázen, říká Redlova matka. Kam až sahají majetky vlivné rodiny

Premium Kdo jsou Redlovi? MF DNES přináší reportáž z místa, odkud pochází klíčová postava korupční kauzy hnutí STAN Michal Redl...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Mohlo by vás zajímat